Jump to content

[128L] roślinne

mariuszpol18
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym wam przedstawić mój kolejny zbiornik. ;)

Wymiary:
80x40x40 - 128 litrów

Sprzęt:
grzałka -150W
filtr -AquaEl Uni 500
oświetlenie - 2x18W
napowietrzacz

Flora:
zwartka willisa
rogatek sztywny
gałęzatka
nużeniec
anubias
i 2 rodzaje kryptokoryn

Fauna:
26x gupik w rożnym wieku
19X narybku zbrojnika
5x kirys pigmej
1x malutki szczupieńczyk znaleziony w filtrze zewnętrznym :D
ampularia i krewetki
Obsada tymczasowa docelowo będzie tu para pielęgnicy meeki :D

post-5170-13685168127345_thumb.jpg

post-5170-13685168127692_thumb.jpg

post-5170-13685168128037_thumb.jpg

Moim zdaniem baniak dla meek mógłby dać radę, choć wiadomo - "im większe tym lepsze". Większe, by samica przy agresji występującej u pielęgnic miała możliwość ucieczki - te chaszcze po bokach mogą być przydatne, choć przydałoby się zagracić dno otoczakami i masywnym drewnem. Oczywiste jest jednak to, że podłoże masz beznadziejne - inne niż piasek to nieporozumienie.

Są pod nazwą red moor wood a reszta to zwykłe z zoologa.

A tak ogólnie to zanim te meeki się dobiorą urosną i tu trafią to nie wiem ile jeszcze czasu minie pewnie je przerzuce jak będą sprawiać problemy np. rwać delikatne rośliny itp na razie tam im dobrze. Tylko samica jest jakaś niezdecydowana niby jest z jednym samcem a drugiego tez czasem podrywa. heh A piasek jest do niczego nic nigdy nie chciało się ukorzenić a chce mieć czarne podłoże. Teraz s te ryby jakie są i im to nie przeszkadza :P

• 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hej temu akwarium dałem trochę żyć własnym życiem. Czego nie omieszkały wykorzystać gupiki gdyż z jednej samicy zrobiło się kilkanaście. Platkom jakoś nie idzie tylko kilka nierosnących młodych pływa jakieś takie słabowite. Krewetki też się mnożą na potęgę podobnie jak para zbrojników się tu znajdująca :P Także obsada bez komentarza heh

post-5170-13685172458418_thumb.jpg

post-5170-13685172458786_thumb.jpg

post-5170-13685172459131_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Hej ostatnio dodałem kilka szyszek olchy, co sprowokowało tarła. Wczoraj kirysy całym stadem się ganiały z ikrą, a dzisiaj neony o dziwo tylko jedna para się trze :o Myślałem że u nich występuje raczej stadne tarło a te się w parkę dobrały chowają się po krzakach i sypią ikrą drobnieją od piasku xd (tylko i tak zaraz inne ryby ją zjadają ) Zdziwiło mnie trochę zachowanie samca, który z zawziętością pielęgnicy broni dostępu do samicy. Rozgania inne samce po całym akwarium jak tylko jakiś podpłynie na co najmniej 20 cm od kąta w którym siedzą. Jak dotąd tylko jedna samica wykazała chęć do tarła więc może dlatego samcowi tak zależy heh. Spotkaliście się z czymś takim ?

• 3 months later...