Jump to content

[54L] Moje pierwsze

bimekAKWA
 Share

Recommended Posts

Na pierwszym miejscu przepraszam za ten okropny kotnik ale w piątek dodam zdjęcia już na tip top :]

Akawrium zalane 16 grudnia 2012r lecz przechodziło wiele zmian i poprawek.

Wymiary 54l : 60x30x30

Filtracja. Filtr wewnętrzny aquael fan 2 plus

Ogrzewanie grzałka z termostatem firmy tetra 50w

Oświetlenie standardowa świetlówka 15 w ( może uda mi sie założyć kolejny modół ale tez tylko 15w)

Nawożenie:

-JBL Ferropol 24

-Flourish excel

Roślinki:

Moczarka Kanadyjska

Gałęzatka kulista

Mech jawajski

Na tył akwarium za kotnikiem będzie nurzaniec

Korzen na końcu obsadzony mini pelią

*pozostałych niestety nazw nie pamiętam

Obsada:

1+1 pielęgniczki ramireza

12 neon innesa

2+2 gupik endlera (niedługo frunie do 30l) + narybek w kotniku ok 23 sztuk na handel

Niedługo 6 kirysków panda

xx kreweci RC ( nie są podjadane przez inne rybki jedynie jesli jakas padnie to wtedy ją chętnie zjedzą)

Podłoze to piach (w bazalcie roślinki wypływały)

Bazalt ok 2-3mm

Proszę o porady co można zmienic co dodać co ująć. Z racji że to moje pierwsze poważne akwarium proszę o wyrozumiałość :)

post-12292-13685168126938_thumb.jpg

post-12292-13685168152539_thumb.jpg

• Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akwarium średnie uporządkuj rośliny, moczarka wyglada fatalnie psuje cały wyglad akwarium no i piach według mnie złe podłoże dla roślin

To jakie nie drogi podłoże jest lepsze dla roslin?

Dobre, i niedrogie podłoże dla roślin to JBL manado. Z tego co pamiętam to 25l kosztuje 70zł, do twojego akwarium 10l starczy, a to koszt około 40zł jeśli nie chcesz kupować od razu 25l. Akwarium nawet ładne, fajnie wygląda ta kępa moczarki, jednak można to ułożyć lepiej.

Doszło parę sadzonek zmieniła się odrobinę obsada lecz jeszcze będę działać . Grzałkę zakryje nurzaniec a "deszczownice" rogatek roślinki będą całkiem inaczej posadzone.

Obsada na dzień dzisiejszy:

1+2 pielęgniczka ramireza ( jedna samica to wdowa wybredna nie chciała żadnego partnera więc trzyma z inna samiczką ramireza a tamta nic innego tylko się wyciera :) )

2+2 gupik endlera ( niedługo ich nie będzie)

12 neon innesa

1 Kirysek pstry (pozostałość po masowym wymieraniu)

1 Kirysek spiżowy (pozostałość po masowym wymieraniu)

Grzałka zmieni się na 100w a do oświetlenia wejdzie x2 żarówka energooszczędna lub x1 moduł aquael ponieważ nie da się wcisnąć drugiej świetlówki do tej pokrywy.

Roślinką podaje easycarbo oraz JBL nawóz planuje zrobić bimbrownie ale to przy lepszym oświetleniu

post-12292-13685168309578_thumb.jpg

1+2 pielęgniczka ramireza ( jedna samica to wdowa wybredna nie chciała żadnego partnera więc trzyma z inna samiczką ramireza a tamta nic innego tylko się wyciera :)

Kwestia czasu aż ta samiczka zostanie zagoniona na śmierć.

1+2 pielęgniczka ramireza ( jedna samica to wdowa wybredna nie chciała żadnego partnera więc trzyma z inna samiczką ramireza a tamta nic innego tylko się wyciera :)

Kwestia czasu aż ta samiczka zostanie zagoniona na śmierć.

Druga samiczka jest pozostałością po pierwszej parce i już leży na dnie marnie z nią będzie ale cóż sama taki los wybrała :(

Doszło oświetlenie moduł aquael. W obsadzie nic się nie zmieniło. Roślinki starałem się posadzić 1 2 3 plan ale jeszcze za mało wprawy żeby to ładnie wyglądało lecz efekt wizualnego powiększenia myślę że mi się udał :P .Zjedziecie mnie za zbrojnika ale to konieczność bo atakują glony a otoski jak narazie nie zamieszkają w moim akwa. Lecz niedługo się to zmieni :) Kokos jest w rogu ponieważ chcę obserwować parkę ramirezów . ;) Ta rurka robi za prowizoryczną deszczownicę ale kupuje niedługo i zasłoni ją nurzaniec jak podrośnie bo z 40 cm przyciołem go do jakiś 25

post-12292-13685168408935_thumb.jpg