Jump to content

Nowy zestaw Co2

mest1987
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem dzisiaj taki oto zestaw Co2 http://allegro.pl/ergo-na-zlaczki-zesta ... 53511.html

Mam następujące pytania.

1.Czy jak odkręcę reduktor na 10 bar i maksymalnie zakręcę dławik to Co2 nie powinno lecieć? (jak dam na 10 bar to mam tajfun w akwa i nic dławik nie pomaga)

2. Na ile powinienem ustawić reduktor?

3. Czy dławik może być źle zamontowany(montowano mi go na sztywno w sklepie) ?

Ja mam reduktor ustawiony na 15 bar i reguluje dławikiem. Od jakiegoś czasu mam ustawione na sztywno 24h i nic nie ruszam. Moim zdaniem masz kiepski zawór precyzyjny skoro po zamknięciu dalej leci co2. U mnie jak zakręcę zaworkiem precyzyjnym to nic nie leci pomimo odkręconego reduktora na 15 bar.

Na aukcji w opisie dławika masz napisane :

nawet przy maksymalnym odkręceniu butli nie przepuści on gazu.

Zgadzam się z moim przedmówcą :) posiadałem ten sam zaworek i nie było możliwości wyregulowania nim ilości podawanego CO2 (może trafiliśmy na jakieś wadliwe). Wymieniłem go na Q PNEUMATIC i powiem że jestem z niego dość zadowolony chociaż jakbym drugi raz kupował to popytałbym na forum czy nie ma jeszcze czegoś dokładniejszego :)

Czyli najprawdopodobniej jest to wadliwy zaworek albo niech wymienią w ramach gwarancji ale skoro jest to jakiś wadliwy model może dogadaj się z firmą gdzie kupiłeś zestaw niech za dopłatą wymienią Ci na jakiś lepszej jakości. żebyś za jakiś czas nie musiał znowu reklamować szkoda na koszty przesyłki.

Zanim ja im wyśle ten zaworek i oni odeślą to minie koło tygodnia. Dzisiaj zamówiłem taki oto zaworek http://allegro.pl/show_item.php?item=2157067770 mam nadzieję, że będzie dużo lepszy. Oczywiście do niego nypel żeby prawidłowo wkręcić do elektrozaworu i metalową szybkozłączkę. Może ktoś coś napisać na temat tego zaworka?

Dostałem dzisiaj nowy zaworek precyzyjny, podłączyłem go i nadal jak odkręcę reduktor na około 10 bar to mam tajfun w zbiorniku. Dławikiem nie mogę nic regulować :( nie wiem już jaka może być przyczyna. Wszystko mam uszczelnione, ten dławik tam jest tylko teoretycznie bo w praktyce nic nim nie mogę zrobić. Kolejny problem. Ahh brak słów i cierpliwości