Skocz do zawartości

Moje rybki ocierają się o roślinki i przedmioty w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moimi rybkami, miałam akwarium 120l ale niestety akwarium pękło i musiałam jak na razie dać do 30l krewetkarium, w tych 30l jest jedna molinezja, 3 danio, 8 neon inessa i 3 platki, kupiłam ostatnio 3 platki i okazało się że ocierają się o rośliny, korzenie itd, po za tym jedna platka ma po prawej stronie taką białą jakby zdartą plamę, raz są spokojne, a raz bardzo nerwowe,dziś zauważyłam że reszta ryb też zaczynają się ocierać, kupiłam dzisiaj HEALTHOSAN ale nie bardzo wiem jak tego użyć, w tym tygodniu powinnam dostać akwarium 80l i chciałam zapytać czy poczekać na te większe akwarium i użyć tego leku, albo do tej 30??

Pokarmy jakie daje rybką to: Tetra pro colour, mrożonki i Ichtio -vit

Temperatura wody 25 stopni

Raz na tydzień podmiana wody, odmulenie dna

Poza tym jest filtr ale nie pamiętam jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo nie spokojne, ocierają się gwałtownie o roślinki i inne przedmioty w akwarium, nic innego nie zauważyłam oprócz tej białej zdartej plamki, niestety nie mam dobrego aparatu żeby zrobić zdjęcie, wiem że te akwarium będzie dla nich za małe, za miesiąc mam zamiar dać neonki kumplowi jak jego akwarium już dojrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to czy mam je wszystkie leczyć w tym 30l akwarium gdzie już są krewetki i ampularia, czy mam poczekać na te drugie akwarium i podać leki bez roślin i podłoża, byłam w sklepie zoologicznym, powiedziałam jaki jest problem i facet polecił mi healthosan, wiesz jak mam zastosować ten healthosan?? np na 30l i jak się stosuje tą zieleń malachitową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki i ślimaki nie chorują na ospę ale mogą być nosicielami kulorzęska, który ją powoduje dlatego powinno się leczyć wszystkich mieszkańców akwarium. Zieleń malachitowa jest np. w preparacie Ichtio, stosujesz według zalecenia na opakowaniu. Ja bym leczyła już w tym akwarium co masz. Ichtio nie skodzi roślinom, chyba, że naprawdę delikatnym. Na pewno nie niszczy roślin Ichtio z firmy Zoolek.

Sprawdz skład tego Healtosanu, może jest w nim zieleń malachitowa.

Ospę można też wyleczyć samą solą akwarystyczną i temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam ten sam problem. Ryby się ocierają dosyć często, w szczególności gupiki (chyba tylko one). Zauważyłem że nawet narybek (ok 2tyg) gupika też to robi. Nie ma żadnych innych odznak, żadnych opisanych na:

http://www.rybypyszczakimalawi.zafriko. ... horoby_ryb

 

tylko to ocieranie się od czasu do czasu (ostatnio częściej) no i tylko gupiki. nic innego. hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropical healthosan jest raczej na polepszenie ogólnego stanu rybek, przyspiesza on regenerację naskórka i postrzępionych płetw i chroni raczej przed grzybami.

Na ospę polecam Tropical Ichtio. Mi ten preparat szybko pomógł pozbyć się ospy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieranie się to pierwsza oznaka ospy. Później pojawiają się białe kropki, szczególnie na ogonach i płetwach. U mnie też tylko się ocierały. Poczytałam, poszperałam - nic innego mi nie pasowało tylko ospa. Zastosowałam Tropical Ichtio. I przeszło, już się nie ocierają. Ten preparat ma wspomagać prawidłowy rozwój ryb, ale te stosowany jest na ospę więc możesz spróbować. Nie powinno zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po powrocie z pracy zauważyłem że jeden gupik samiec ma kożuch z waty. Jak to możliwe że rano przyglądając się rybą nic nie zauważyłem?? Wytarłem go watą i teraz pływa w roztworze z solą. zgodnie z opisem na stronie którą miałem w poście powyżej. Czy to możliwe że to to jest przyczyną ocierania się ryb?? i narybku?? :shock: jak to leczyć w całym akwarium??

 

 

:help::?:help::?:help::?:help::?:help::?:help::?:help::?:help::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...