Skocz do zawartości

[65l] ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium :D

pojemność:65l

filtr:HJ-411B

grzałka+termostat:40W

oświetlenie:40Watt

Obsada ;)

5-neonków inessa

1-gubik

1-mieczyk

7-danio

2-kiryski

2-kardynałki

Roślinki i podłorze :P

roślinki:

-bacopa monieri

-sagitaria platyphyla

+ozdoba:korzeń

-podłorze;małek kamyczki o średnicy ok.2mm

Pytania :?::roll:

Akwarium dostałem od wujka. Razem z rybkami i roślinkami.Ja sam jestem początkującym akwarystą

więc nie wiem jeszcze za bardzo co i jak.Pytania są następujące;

-czy temperatura dla tych rybek jest dobra(22,5 C)?

-czy obsada jest dobra?

-jeśli jest zła to proszę o podanie przyczyny abym mógł to zmienić!?

 

Z góry dziękuje za porady :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada bardzo nie dobrana.

Kardynalki zimnolubne, co jest sprzeczne z reszta ryb. Poza tym sa stadne a masz tlyko 2.

Kiryski sa stadne a masz tylko 2...

1 GUPIK a nie gubik, i czemu tylko jeden?

Tak samo jak mieczyk,czemu jeden?

7 danio...

 

Ogólnie zupa rybna. Proponuję się zastanowić jaką chcesz mieć obsade a nie dawać pełno nie pasujących do siebie ryb.

 

Np zostawic neonki, dokupic kiryskow i zdecydowac sie czy gupiki czy mieczyki czy danio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez mówię... Kardynalki oddaj, zostaw neonki, dokup kiryskow i sie zdecyduj czy chcesz gupiki czy mieczyki czy danio. Jak danio,neonki,kirsyski to po prostu oddaj tego mieczyka, gupika i kardynalki i dokup z 3 kiryski tego samego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura:

zależy jakie rybki chcesz zostawić. obecnie temperatura nie jest dobra dla wszystkich rybek jakie masz, bo maja one równe wymagania w tym względzie.

neon 22-25

gupik 21-23

mieczyk 20-26

danio (nie wiem jaki) 20-25

kirysek (nie wiem jaki) prawdopodobnie 22-25

kardynałek 18-23(?)

ogólnie dobrze byłoby być gdzieś po środku, a nie fundować rybkom skrajnych wartości.

przy zostawieniu np neonów, kirysków i gupików powinno być 23 stopnie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zweryfikować jakie rybki zamierzasz zostawić a potem po przeczytaniu ich wymagań co do temperatury ustawić średnią . Przy tej obsadzie jaką teraz posiadasz trochę zbyt szerokie są granice. I wtedy możesz do tych warunków dołożyć roślinki które będą najlepiej rosły w tej temp.

Dla tego litrażu dobrze by było jakbyś się zdecydował albo na grupę neonków albo danio ...oddał mieczyka i pozostał przy gupikach ( np dwie parki ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym sposobem będziesz miała 2 ławice i lekkie przerybienie.

dobrze byłoby zdecydoać się na jedną ławicę, czyli albo neonki albo danio i dodać do nich jeszcze jakieś ciekawe rybki (parę lub haremik). dobre byłyby tu właśnie te gupiki. albo może gurami mozaikowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym sposobem będziesz miała 2 ławice i lekkie przerybienie.

dobrze byłoby zdecydoać się na jedną ławicę, czyli albo neonki albo danio i dodać do nich jeszcze jakieś ciekawe rybki (parę lub haremik). dobre byłyby tu właśnie te gupiki. albo może gurami mozaikowy...

A dlaczego dwie ławice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj post pojawił się w miedzy czasie. odnosiłam się do ostatniego posty autora tematu, nie do Twojego.

 

Zdecydowałem się że oddam gupika,mieczyka i kardynałki. A do kupie z 5 neonków i 2 kiryski!!

 

(Danio pręgowate,

Kiryski karłowate)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korozja ... zadne gurami zadne ... Gurami min 100L

Ty jesteś z tych z restrykcyjnym podejściem. gurami mozaikowy spotyka się opinie że od 60 litrów. gurami czekoladowy jest jeszcze mneijszy więc 45 litrów nawet powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...