Jump to content

Co oddać - akwarium 63l

favor
 Share

Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy oficjalny post na tym forum, więc chciałbym serdecznie pozdrowić wszystkich forumowiczów.

Baniak 63l jest moim drugim akwarium, pierwsze było 25l i w zasadzie bezproblemowo działało ponad półtora roku.

Ogólnie o akwarium: filtr Tetra Tec IN 600; grzałka 25w; oświetlenie 24W (aquarelle) + 8W(jakiś daylight) - świecone 8W 11-22, 24W 12-21; wentylator od komputera jako chłodzenie (chyba dałem za nisko świetlówki i temp. bez wiatraka dochodziła do 27st.- teraz jest ustawione na 25st.).

PH 7.5, NO2 ~0.0, NO3 ~10.

Roślin jest trochę, niestety nie znam wszystkich nazw - moczarka, kabomba, mech jawajski, co na kształt dużego heńka, echinodorus, anubias, kryptokoryna, jakaś trawka.

Przeglądając proponowane obsady oraz fakt, że od około miesiąca walczę z okrzemkami i dopiero widać jakieś tego efekty (po dołożeniu moczarki i kabomby) doszedłem do wniosku iż chyba mam za dużo zwierzaków w tym baniaku.

W związku z tym prosiłbym bardziej doświadczonych akwarystów o pomoc - korektę obsady.

To co u mnie zamieszkuje:

6x otosek

15x neon inessa

4x razbora galaxy

1x bojownik

4x red cherry

2x amano

Krewetki red cherry i razbory przyszły ze starego baniaka (razbor było 10 początkowo), amano dodałem aby pomogły walczyć z okrzemkami.

Które z tych ryb powinieniem oddać, jeśli wogóle powinienem? Dodam, że atmosfera w akwarium jest bardzo "rodzinna" i żadnych konfliktów nie zauważyłem (ostatnie ryby wpuszczone około miesiąca temu). W zasadzie nie zawracałbym nikomu głowy i zostawił tak jak jest, ale te glony wskazują chyba, że coś nie do końca jest w porządku.

Pozdrawiam

Paweł

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Też myślałem o oddaniu galaxy, choć trochę mi ich szkoda - dopiero w przy tym oświetleniu zrozumiałem dlaczego tak wielu ludzi pisze, że są piękne.

Jeśli zaś chodzi o okrzemki - czy to prawda, że pojawiają się w każdym nowym zbiorniku, a później tak samo znikają? Może to tylko przejściowe problemy?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...