Skocz do zawartości

Jaka powinna być temperatura w akwarium?(ryby vs roślinki)


infidel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, potrzebuje pomocy. mam akwarium które możecie obejrzeć w temacie:

 

by-infidel-blizej-nieokreslone-t42781.html

 

 

Nie wiem co się dzieje z roślinkami ale wpadłem na ciekawy pomysł, może to temperatura jest zbyt wysoka? Waha się ona między 27-28 C z uwagi na rybki. Jaka jest optymalna temperatura w akwa?? Myślałem by obniżyć do ok 25 C. Czy to w jakiś sposób pomoże jeśli chodzi o roślinki a nie zaszkodzi mieszkańcą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was, potrzebuje pomocy. mam akwarium które możecie obejrzeć w temacie:

 

by-infidel-blizej-nieokreslone-t42781.html

 

 

Nie wiem co się dzieje z roślinkami ale wpadłem na ciekawy pomysł, może to temperatura jest zbyt wysoka? Waha się ona między 27-28 C z uwagi na rybki. Jaka jest optymalna temperatura w akwa?? Myślałem by obniżyć do ok 25 C. Czy to w jakiś sposób pomoże jeśli chodzi o roślinki a nie zaszkodzi mieszkańcą??

Obejrzałem ;)

12 lutego zrobiłeś restart zmiana podłoża na piasek(nieprzyjazny dla roślin)jeśli stosujemy piasek dla roślin to dobrze jest odsiać przynajmniej drobiny mniejsze od 0,5 mm zapobiega to zaszlamowaniu części podłoża.

Przy tych rybach co widać temp.22-25 jest wystarczająca "żyworódki w wyższych temperaturach szybciej się starzeją i krócej żyją".

Przy tych rybach żyworodnych nawożenie wieloskładnikowymi gotowcami odpada ,bo te ryby potrzebują dużo więcej pokarmu,który dostarczy większość składników mineralnych dla roślin.Jedynymi niedoborami jakie mogą pojawić się przy karmieniu urozmaiconym pokarmem ryb żyworodnych dla roślin będzie węgiel(CO2),potas ewentualnie magnez.

Kup nawozy firmy Aqua Art: Classic, Mikro i Macro.

 

Nie dla dobra ryb.Mikro ze względu na mangan, cynk, miedź, bor,Których i tak będą przekroczenia z pokarmu.

Makro też nie ze względy na azot i fosfor.

Jedynie EC albo bimbrownia +siarczan potasu +sól gorzka(siarczan magnezu).

Podaj jeszcze twardości wody i pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wcześnie na wnioski dlatego piszę tylko poglądowo. Dziś mamy 4 dzień stosowania Aqua Art Classic, roślinki wydają się być bardziej zielone, pojawiają się nowe liście. Mam nadzieje że to nie ich ostatni dech tylko że wracają do zdrowia. Do akwarium trafiły 2 Kryptokoryny, nie chciał bym by padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...