Jump to content

[27l] Kostka Zioła

ziulko
 Share

Recommended Posts

Witam przedstawiam wam nową odsłonę mojej kostki:

Zbiornik: 30x30x30 OW

Oświetlenie: Aquael 11W i 9W Aquael Plant

Filtr: Aquael FZN 1

Podłoże: ADA Amazonia New 3l

Dekoracje: Kamienie

Nawożenie: CO2 z butli, ADA Brighty K

Rośliny: Hemiantus callitricoides (Cuba), Staurogyne repens, Rotala rotundifolia, Subwassertang, Stringy moss. Wszystkie rośliny in vitro.

Zwierzyna: Krewetki Yellow.

Oceńcie to co popełniłem :)

Bosko :D Dla mnie śliczne. Tylko nie wiem do czego służy takie szklane "cuś" z bańką z przodu po prawej stronie?

Najprościej mówiąc jest to miernik stężenia CO2 w wodzie.

White Pearl to pytanie i mi sie narzuca co to jest?: ) a co do kostki ładnie sie to prezentuje czekac az sie tylko rozrosnie zielsko :> ale dałbym jeszcze na tył jakas roslinke :) w prawym rogu tak pusto :)

To tylko wrażenie że tam jest pusto, a faktycznie rotala jest posadzona przy samej szybie. Za jakieś 2 tygodnie myślę że będzie widać już jakieś przyrosty. Chociaż boję się troszkę o tą rotalę bo przyszła do mnie dość mocno zmarznięta i nie wiem jak się przyjmie.

• 2 months later...

Witam przesiadłem się całkiem na nawożenie ADA i teraz podaję prawie codziennie jak nie zapomnę Brighty K, Step2, Special Lights i Easy Carbo wszystko w dawce 1 klik czyli 1 ml. Zbiornik się ustabilizował i zielony nalot z szyb i kamieni prawie zniknął roślinki z tego co widzę są w bardzo dobrej kondycji i oby tak dalej W tym tygodniu będę w AD-Shop to spróbuję jakieś fajne kamyki przywieźć. Z nowości to jeszcze przesiadłem się na Atomizer CO2 jak dla mnie rewelacja mam go już 2 tyg, cały czas puszcza fajną mgiełkę i faktycznie nie porasta żadnym glonem

A tak prezentuje się teraz zbiornik.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zmiany na + lecz to niebieskie tło trochę nie współgra z roślinkami ja bym dał czarne tło wtedy ładniej podkreślało by roślinki.

Akwarium ogólnie ładne widać że było robione z "głową" nie ma chaosu tylko naturalny spokój. :) Daj fotkę z czarnym tłem.

Zaprezentuje jak rozrasta się rotala:

Tak było tydzień temu:

Dołączona grafika

A tak jest teraz :)

Dołączona grafika

Wczoraj zmieniłem też filtr z FZN-1 na FZN-2 i do podmiany dałem Kobaltosan Tropicala na wybarwienie rotali, zobaczymy czy faktycznie coś pomoże.

Akwa ładne, zrobione przyjemnie. Skandal Rc + Cr co miały by sobie robić ? - sam mam takie.

Bardziej bałbym się o połączenie Cb(Crystal black) + Cr, które tu jest, bo mogą wyjść krzyżówki.

Akwa ładne, zrobione przyjemnie. Skandal Rc + Cr co miały by sobie robić ? - sam mam takie.

Bardziej bałbym się o połączenie Cb(Crystal black) + Cr, które tu jest, bo mogą wyjść krzyżówki.

Ja pytałem jak mu się to widzi w akwa ;) W sensie czy fajnie wygląda takie połączenie bo sam o nim myślę ;)