Skocz do zawartości

[112 L] Ogólne - Moje pierwsze akwarium


tommson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium chodzi od września 2011.

 

Baniak 112 l (80x35x40) + pokrywa standard

Światło: 1x24W (z odbłyśnikiem) - 10h dziennie

Grzałka: Aquael 100W - 25-26 stopni C

Filtr: wewnętrzny + napowietrzanie Aquael Powerhead Circulator 650 (650l/h)

Podłoże: żwir kwarcowy 2-3mm

 

Nie nawożę (za mało się znam, nie chce namieszać). Raz na tydzień odmulam dno z podmianą 25-30% wody i wypłukaniem gąbki z filtra.

 

Pływają:

 

3 mieczyki czerwone

4 molinezje czarne

11 neon inesa

4 danio (lampraci?)

1 zbrojnik

kilka malutkich mieczyków i molinezji

 

Rośnie:

 

Hygrophila Polisperma

Nurzaniec?

Ludwiga repens

Hygrophila difformis

Bacopa monnieri

Rotala indica ( marnieje :( )

jeszcze jedna roślina z allegro, która miała być Echinodorus amazonicus, a w praktyce jest niepodobna do niczego (ale rośnie)

 

 

Proszę o rady i krytykę. Dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką, dużo przeczytałem ale pewnie wiem wciąż za mało.

 

Ogólnie chciałbym dosadzić roślin coś z heteranthera zosterifolia, anubias, Echinodorus amazonicus(żabienica) i rozmnożyć to co już jest :). Bo na razie jest pusto . Podobają mi się brzanki ale nie wiem jakie ryby mogę jeszcze dodać żeby nie zrobić zupy rybnej.

 

1 dzień :

http://desmond.imageshack.us/Himg32/scaled.php?server=32&filename=20111010066.jpg&res=medium

 

po miesiącu:

http://desmond.imageshack.us/Himg215/scaled.php?server=215&filename=20111017088.jpg&res=medium

 

 

Obecnie:

http://desmond.imageshack.us/Himg4/scaled.php?server=4&filename=20120219169.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg7/scaled.php?server=7&filename=20120219172.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg263/scaled.php?server=263&filename=20120219174.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie jak trochę zarośnie. Masz tak jakieś tło?

A co tła nie widać?Czy może to mi się zdaje,że jest tam takie czarne coś?

Czarna folia.

 

Jeśli chodzi o rośliny to bez nawożenia nie wszystko chce rosnąć, a na razie zimno więc nie dokupuję. Dlatego sztuczne skałki żeby nie było pusto. Wylecą gdy się zrobi gęsto lub dojdzie korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pojechać do sklepu samochodem i nic się im nie stanie.A jak nie chcą rosnąć to kup mało wymagające-takie jak moczarka,rogatek itp.

do tej pory większość kupowałem na allegro, bo w sklepie nie ma takiego wyboru i wciskają byle co. Rogatka miałem i wywaliłem pół wiadra do kanału. Rozrósł się i brzydko wyglądał, do tego brud na nim siadał. Nie szło utrzymać porządku w akwarium. Bardziej myślałem o żabienicy albo anubiasie jakimś, a oprócz tego rozmnażam to co już rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady :) Dziś mogę już dać aktualizację :

 

- flora

Hygrophila Polisperma

Nurzaniec

Ludwiga repens

Hygrophila difformis

Bacopa monnieri

Rotala indica

Echinodorus amazonicus

Hemianthus micranthemoides

Mech java

Anubias nana

Anubias congensis

Microsorium Pteropus

 

Teraz poczekam aż troche się rozrośnie.

http://desmond.imageshack.us/Himg528/scaled.php?server=528&filename=20120228190.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niema czegoś takiego jak co2 w płynie:) To co stosujesz zapewne z Aqua Art to Carbo czyli węgiel w płynie.

Co do akwarium, to ma sie podobac Tobie ale wg. mnie brak jakiego kolwiek zamysły przy jego zakładaniu.

 

Rośliny powrzucane, nawet brak zachowanego 1,2,3 planu, widać filtr i grzałkę. No ale to twoja szklanka i ma się podobać głównie Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema czegoś takiego jak co2 w płynie:) To co stosujesz zapewne z Aqua Art to Carbo czyli węgiel w płynie.

Co do akwarium, to ma sie podobac Tobie ale wg. mnie brak jakiego kolwiek zamysły przy jego zakładaniu.

 

Rośliny powrzucane, nawet brak zachowanego 1,2,3 planu, widać filtr i grzałkę. No ale to twoja szklanka i ma się podobać głównie Tobie.

Fajnie ten komentarz wygląda - ogólny zamysł/cel napisania tego powyżej, to dokopać komuś - bo tak lubię.

Poprawianie Przemka z "CO2 w płynie" jest celowo napisane (wywyższenie się), chociaż nie do końca tutaj wyszło, ponieważ poprawka też jest mało prawdziwa - tak jak mój przedmówca napisał - to aldehyd, a nie węgiel ;P

 

Co do tego, że nie ma 1,2,3 planu, to tez chyba ktoś jest niedowidzący - (przypominam: dokopać komuś). Ja widzę niskie na pierwszym planie, wysokie na ostatnim. Docelowo trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądać, ponieważ być może rośliny dopiero startują.

 

Co do akwarium, to mi się podoba - tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema czegoś takiego jak co2 w płynie:) To co stosujesz zapewne z Aqua Art to Carbo czyli węgiel w płynie.

Co do akwarium, to ma sie podobac Tobie ale wg. mnie brak jakiego kolwiek zamysły przy jego zakładaniu.

 

Rośliny powrzucane, nawet brak zachowanego 1,2,3 planu, widać filtr i grzałkę. No ale to twoja szklanka i ma się podobać głównie Tobie.

Fajnie ten komentarz wygląda - ogólny zamysł/cel napisania tego powyżej, to dokopać komuś - bo tak lubię.

Poprawianie Przemka z "CO2 w płynie" jest celowo napisane (wywyższenie się), chociaż nie do końca tutaj wyszło, ponieważ poprawka też jest mało prawdziwa - tak jak mój przedmówca napisał - to aldehyd, a nie węgiel ;P

 

Co do tego, że nie ma 1,2,3 planu, to tez chyba ktoś jest niedowidzący - (przypominam: dokopać komuś). Ja widzę niskie na pierwszym planie, wysokie na ostatnim. Docelowo trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądać, ponieważ być może rośliny dopiero startują.

 

Co do akwarium, to mi się podoba - tak trzymać.

Dokopać?Wywyższanie? A to juz zwrócić uwagi nie można? Po to zakłada temat w galerii aby inni mogli sie wypowiedzieć. Nie należe do osób które chwalą za dwa u-boty i koralowy zamek w akwarium, wyraziłem opinie co wg. mnie jest do poprawki i tyle. CO zrobi autor tematu to już jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki za wszystkie rady. Powoli dochodzę do wszystkiego czytając forum ale nie jest to jak widzę takie proste ...

 

 

Aktualnie wygląda to tak:

 

Baniak 112 l (80x35x40) z pokrywą

Światło: 2x24W (z odbłyśnikiem) - 11h dziennie

Grzałka: Aquael 100W - 25-26 stopni C

Filtr: wewnętrzny Aquael Powerhead Circulator 650 (650l/h)

Podłoże: żwir kwarcowy 2-3mm

 

CO2 z bimbrowni + PG classic

 

Pływają:

 

4 mieczyki czerwone

20 neon inesa

3 danio

2 gupiki

 

 

Rośnie:

 

Ludwiga repens

Rotala indica

Hemianthus micranthemoides

Mech java

Anubias nana

Anubias congensis

Cryptocoryna

Hygrophila difformis

Hygrophila Polisperma

LIMNOPHILA SESSILIFLORA

HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA

ROTALA ROTUNDIFOLIA

ROTALA ROTUNDIFOLIA 'GREEN'

HYDROCOTYLE TRIPARTITA "JAPAN"

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mam problem bo chciałem z rotali zrobić 3 plan (coś jak w holenderskich) żeby ładnie zasłonić tył... ale nie rośnie tak jak na zdjęciach z innych zbiorników.. :/ liście są dużo krótsze. Światła mam niby ok 0,5W/l i daje teraz CO2 z bimbrowni i PG classic i nie widzę poprawy :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić w sprawie tej rotali, widzę że rośnie obok heńka, a heniek chyba ma się dobrze, więc to raczej nie światło.

Jakie masz świetlówki? Pamiętam że w jednym akwarium, też miałem podobny problem, heniek obok rotali, a rotala tak karłowaciała że szok. Do teraz nie wiem co było powodem.

Może się CO2 słabo rozpuszcza, nie wiesz może jaką masz twardzość wody?

Strasznie mało masz tej rotali, mogę ci wysłać naprawdę sporo, na dwa takie zbiorniki, tylko że nie teraz, dopiero jak ślimaków się pozbędę. No chyba że masz jakiś sposób na zmycie jajeczek z roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się CO2 słabo rozpuszcza, nie wiesz może jaką masz twardzość wody?

 

nie wiem jak sie rozuszcza ale już po kilku dniach stosowania bimbru widać po innych roślinach że zdrowo ruszyły więc wnioskuje że działa... mam dyfuzor ze strzykawki i korka lipowego, ładna mgiełka leci. A nawet pierwszego dnia zacieru musze wlaczac napowietrzanie na noc bo ryby łapią powietrze...

Własnie Heniek mi zarąbiście rośnie. A tą rotale to tak powoli rozmnażam, jak trochę podrośnie to podcinam i wsadzam i już troche tego jest tylko jeszcze nie widać... problem w tym że owszem rośnie ale nie jest taka okazała jak powinna być tylko takie krótkie małe liście ma no :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem podobnie w 200l, wszystko robiłem raczej jak należy, jednak rotala zachowywała się podobnie jak u ciebie. Masz może w świetlówkach sylwania aquastary? Ja miałem je wtedy, i nigdy wcześniej ani później. Być może to ich wina...

 

Druga możliwość to może coś im nie pasuje w nawożeniu, pamiętam że wtedy testowałem nawozy PG... Tyle że nie Clasic a raczej jakieś Macro. Masz może dostep do jakiegoś innego nawozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...