Skocz do zawartości

Jakie oswietlenie??


Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium 198 litrow o podanych nizej wymiarach wymiarach jest to akwarium narozne i teraz pytanie jakie oswietlenie moc?? jakie swietlowki?? jak rozlozyc to oswietlenie?? pokkrywa od akwarium jest troche wieksza. Chodzi o to zeby rosliny rosly i zeby rybą bylo jak najlepeij

post-1562-13685154731675_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskosc akwarium 50 cm

 

Roslinki:

 

-Alternanthera reineckii "rosa" (alternantera reniecka)

-Amania senegalska (Ammania Senegalensis)

-Onowodek Kdzierzawy (Aponogeton crispus)

-Bakopa drobnolistna

-Kabomba lub rogatek a jakie odmiany to jeszcze niewiem

-Zwartka skręcona (Cryptocoryne crispatula)

-Moczarka

-Zwartka drobna (Cryptocoryne parva)

-Żabiecnica owalna (Echinodorus ovalis)

-Limnofila wodna (Limnophila aquatica)

-Mech jawajski

-Wgłebka wodna karłowata

-Nurzaniec niski

-Nurzaniec srubowy

 

To rosliny o ktorych mysle moze torche za duzo ale nie wiadomo cz wszystkie sa dostepne ewentualnie bedzie mniej , mozecie tez podac swoje propozycje co wymienic albo co dodac co zabrac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz wiem jaka moc swietlowki ale jaka ona ma byc. Jaka polecacie bo wiem ze dla ryby sa inne i dla roslin?? a i jeszcze jedno pisza ze 0.5w/L wiec ta tabela sie nie zgrywa z tym co podaja a z tego co kolega wyzej napisal to zalerzy od roslin jedne potrzebuja mniej drugie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tabela ale sorki przyznaje sie do bledu wszystko jest ok dzieki za pomoc :mrgreen:

 

Edit:

 

akwarium ma w przyblizeniu 100 cm dlugosci i znalazelm na allegro tak jak mowiles philipsa aquarelle 18w i philipsa master 865 tez 18w czy to powinno starczyc?? bo z tabeli wynika dla swietlowek t8 ze 36w bedzie akurat troche wyzsze ale to dobrze a jak bym chcial dac jedna swietlowe to jaka najlepiej??

 

 

mod: proszę o edytowanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żadne świetlówki nie nie dadzą takich refleksów świetlnych jak HQI trzeba tylko ustawić filtr tak aby wprawiał w ruch powierzchnię wody mi to się podoba.Zobacz temat 1300 BW tam jest fotka z takimi dwoma lampami.Możesz ją wykonać sam.

Na tym kompie nie mam linków ale poszukaj w necie.Toje akwa jest w miarę wysokie a nie wiem czy dobrze pamiętam ale światło lampy HQI przenika głębiej chyba....Jak się mylę to mnie poprawcie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie szukaj na alegro zestawu oświetlenia T5 jak dla mnie najlepsze.Ze elektronicznym statecznikiem łatwe do montażu.szykaj tak abyś łącznie miał 0,6-0,7 wata na litr a świetłowki to najlepiej jakąś kombinację 1 daylight i do tego coś dobierz.wysokie akwa więc 1 powinna być o niebieskiej barwie.Troszku się spieszę jak coś namieszałem to mam nadzieje że ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicz sobie ile łącznie powinieneś mieć Watt aby wyszło ok. 0,6 W/L. Dokładnych świetlówek teraz Ci nie podam bo już nie ta godzina i mogę coś pomylić... Poszukaj w necie na stronach producentów świetlówek jaką największą świetlówkę kołową mógłbyś założyć i pod tym kątem będzie można kombinować dalej (w sensie jaką powinna mieć średnicę żeby do brzegów pokrywy zostało jakieś 10cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...