Jump to content
Sign in to follow this  
k9aro3l

Nerwowe krewetki

Recommended Posts

Witam

Od wczoraj moje krewetki fire red, stały się bardzo nerwowe. Dziś zauważyłem leżące na dnie 3 krewetki. Co robić ? Nawoziłem do tej pory nawozami EC i na zmianę raz dziennie mikro, a na drugi dzień makro, do tego jeszcze co2 (bimbrownia). Wczoraj zauważyłem ten problem i zaprzestałem dawkowania co2, bo wyglądało to na duszenie się, lecz to raczej nic nie dało. Dałem do tego dodatkowo napowietrzacz, który chodzi od około 3h i nic, problem ten sam :/. Za chwilę postaram się wrzucić film o ile znajdę kabel do aparatu, lecz póki go nie znajdę i nie wrzucę filmiku, proszę o jakieś rady.

Baniak 25l .

mod.- Pisownia!

Akwarium

25L 40x25x25

Filtracja

kaskada NF-300

Oświetlenie

20W Ante (kompakt) 6700K x1

Grzałka

Aquael 10W ( praktycznie cały czas wyłączona)

Temperatura

od 20*C w nocy poprzez 24*C w dzień

Podłoże

białe kamyczki 3-5mm

biały piaseczek

ziemia z działki+ torf z lasu

Roślinki:

Hygrophila siamensis

Taiwan moss

reszty to nie podam bo nie pamiętam

Zwierzątka :

Krewetki fire red xx sztuk

PH- 6.0-6.5

NO2- 0

To są wyniki sprzed tygodnia wiem, że teraz mogły się zmienić zwłaszcza NO2 (chodź nie widzę większego powodu do zmian) to jednak wolę podać.

Filmik :

Zrób aktualne testy, najprawdopodobniej masz coś nie tak z wodą. Zrób większą podmiankę. Długo tak latają ? Samice też? Sprawdź temp innym termometrem czy na pewno jest tyle a nie więcej.

Też sądzę,że to coś z wodą(miałem u moich coś podobnego).Jak napisano potrzebne aktualne testy i większa podmiana wody.A te białe kamyczki to może wapienie?

Przede wszystkim dzięki za odpowiedź.

Dziś zrobiłem na szybko podmiankę z wody deszczowej jakieś 7l. Tylko taką miałem odstaną, nie chciałem wlewać kranówki która stala jakieś 12h. Jutro zrobię kolejna podmiankę 5l własnie tej kranówki. To jest coś z wodą tylko nie mam pojęcia co. Przerzuciłem 20krewetek do mniejszego 13l baniaka i tam są już spokojne a tutaj nawet po podmiance latają jak wściekłe :?

Te kamyczki to zwykły żwirek tyle tylko że biały + piasek.

Aktualnych testów niestety nie mam jak zrobić ponieważ pożyczyłem testy dla znajomego którego aktualnie nie widzę.

Termometr dobrze działa, po podmiance temperatura zniżyła się do 20stopni ( wodę trzymałem w piwnicy).

Myślę że wczorajsza podmiana wody przyniosła oczekiwany skutek. Dziś krewetki są już spokojne, dla pewności jeszcze zrobię jedna podmianke 5l i myślę że powinno być dobrze.

W 13l mam sam substrat planta soil powder.

Niestety problem znowu powrócił :?

Czy jest możliwe że w akwarium znajduje się za dużo krewetek ? Szacuję że jest ich w okolicach 60- 80.

Bo teoretycznie gdy zrobiłem wtedy te podmianki to problem znikł, wczoraj znowu delikatnie zaczęły podpływać a dziś to już tak jak wcześniej się dzieje :///

No,trochę ich dużo.Oddaj większość do sklepu,albo sprzedaj.To zapewne wina zmieniających się u cb parametrów wody.

PH do nerwowości krewetek raczej nie ma nic. Ja też w krewetkarium mam PH 8 i Krewetki są normalne i rozmnażają się.

Ja mam jedną taką szaloną ale jak zgaszę światło to po jakimś czasie się uspokaja.

Sign in to follow this