Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium syna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponawiam pytanie o oświetlenie czy świetlówka która posiadam Juwel Świetlówka High-Lite Colour T8 15W 6800K będzie odpowiednia?

Dodam, ze roslinki beda nastepujace:

 

1.Limnophila sessiliflora

2.Hygrophila polysperma

3.Bacopa caroliniana

4..Blyxa japonica

5.Rotala rotundifolia red

6..Ludwigia repens

7.Vallisneria asiatica

8.Heteranthera zosterifolia

9.Lagarosiphon madagascariensis

10.Egeria densa"

11..Hydrocotyle leucocephala

12.Limnophila aquatica

 

oraz trawnik

 

 

1. Hemianthus callitrichoides Cuba

2. Pogostemon Helferi - Wodna Gwiazda

3. Eleocharis parvula - Sitownie drobne

4. Glossostigma elatinoides

5. Lilaeopsis brasiliensis

6. Echinodorus tennelus - Żabienica delikatna

7. Sagittaria subulata - Strzałka skrzydlasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dołożyć drugą piętnastkę (np. 6500K), razem będzie 30W i obędzie się bez CO2, generalnie przy 0,5W/l powinno się już nawozić dwutlenkiem węgla, bo jego niedobór będzie czynnikiem ograniczającym wzrost roślin i pole do popisu będą miały glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem bylem w sklepie i obsługujący mnie pan nie przyjmie rybek ponieważ dla mieczyka w akwarium wystarcza 3 l wody na sztukę.

Bzdura!

Mieczyki potrzebują dużo miejsca, wszystkie takie litrowe przeliczniki są wyssane z palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak dostałem akwarium to nie odczekałem 2 tygodni ale do wody dodałem uzdatniacz i jest wszystko dobrze

Bo wpuściłeś wytrzymałe gupiki i zbrojniki (ancistrus sp.), które nawet w kałuży przeżyją?

 

Prawidłowe dojrzewanie zbiornika trwa 2-3 tygodni i nie przyśpieszysz ich "uzdatniaczem", który ew. tylko zmienia chlor w chlorki, ale nie nasyca wody bakteriami nitryfikacyjnymi.

 

Wpuściłeś ryby do niedojrzałego akwa, rób regularnie podmianki co np 3 dni i natychmiast oddaj mieczyki.

 

Jeden użytkownik dobrze prawił z proponowaną obsadą.

 

Ramirezy, neony i jakieś tam kiryski i koniec. To 77L, a nie 250L. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wczoraj Carbo z Aqua Art, ale niestety Classic-a nie mieli. Dostałem zamiennik według sprzedawcy JBL Ferropol. Roślinki posadziłem wiec akwarium się rozwija. Rybki nadal żyją. Na mieczyki nie znalazłem jeszcze nabywcy, dogadałem się z kumplem tylko że on dopiero będzie zakładał akwarium wiec na razie u mnie poczekają. W sobotę następna podmianka wody. Jak długo będę musiał jeszcze robić tak częste podmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akwarium zalałeś 14 lutego, to minął dopiero tydzień z haczykiem więc z dużym prawdopodobieństwem właśnie teraz przypada okres kiedy następuje wzrost stężenia azotynów. Rośliny na pewno zneutralizują je w jakimś stopniu, ale jeszcze tydzień minie zanim wytworzy się cała flora bakteryjna i będzie można powiedzieć że warunki są bezpieczne dla ryb. Test NH3/NO2 pozwoliłby na bieżąco monitorować ten proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pływają pomiędzy środkiem zbiornika a powierzchnia.

 

edit:

 

Woda wreszcie stała się klarowna i widać tylna ściankę (wreszcie). Te pierwotniaki to zapewne jakieś pozostałości po nieumiejętnym zakładaniu akwarium. Rybki dalej żyją co daje mi nadzieje. Jutro kolejna podmianka i myślę ze jeszcze w następnym tygodniu 2 razy, a później raz w tygodniu 15 - 20% z płukaniem filtra co 2 tyg.Poprawcie mnie jak źle myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...