Skocz do zawartości

molinezja + gupik


bednar202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale nigdy się też nie spotkałem i nie słyszałem, że samiec gupika zabiera się za samice molinezji. Właśnie przed chwilą zaobserwowałem takie zjawisko powiedzcie mi jest to możliwe? Mam jednego samca gupika i parkę molinezji z czego parka się razem nie trzyma, ale za to mój gupik dobiera się do molinezji. Robił to tak jak te rybki się rozmnażają. Co mam zrobić jakby się urodziły molinezjogupik? czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dość nie możliwe, żeby się rozmnożyły.

Rybki mają różne zachowania, może to też nie koniecznie są zaloty.

Nie wiesz, nie pisz. :P

 

Po pierwsze, prawie wszystkie żyworódki, mają podobnie wyglądającą kopulacje.

Po drugie, gupik będzie próbował przelecieć wszystko co choć trochę przypomina samiczkę.

Po trzecie, jest możliwa krzyżówki gupika i molki. Mało prawdopodobna, ale się zdarza.

 

Co robić żeby uniknąć krzyżówek? Pozbywać się narybku, albo nie hodować razem ryb które się krzyżują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, napisałem, że to dość nie możliwe, a Ty napisałeś praktycznie to samo tymi samymi słowami.

Oczywiście ludzi i inne zwierzęta też próbowano/próbują skrzyżować z różnymi dziwnymi przedmiotami z różnym efektem.

Jednak jak sam wspomniałeś, nie jest to typowe zjawisko i nie koniecznie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak najpierw poszukać, później pytać?

Tyczy się to wszystkich w tym temacie.

rozmnazanie-zyworodek-kompendium-t28530.html

Macie i zdjęcie takiej krzyżówki i to jak te ryby się krzyżują. Wystarczy poszukać.

 

PS: Ludzi raczej nie próbowano krzyżować z różnymi przedmiotami... U żyworódek sprawa jest prosta, krzyżówki występują w obrębie danych rodzajów, a ich częstotliwość zależy od samego pokrewieństwa. Nie jest to częste, ale jak najbardziej normalne i się zdarza, sam znam ludzi którym trafiły się takie ryby. Dziwne byłoby skrzyżowanie gupika z mieczykiem, nie z molką.

 

Do autora tematu: Krzyżówek międzygatunkowych, które są często bezpłodnymi hybrydami o zerowej wartości hodowlanej nie powinno się specjalnie tworzyć. Utrzymujmy czystość gatunkową. Przez takie hodowanie teraz kupno czystego mieczyka/platki jest praktycznie niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak najpierw poszukać, później pytać?

Tyczy się to wszystkich w tym temacie.

 

PS: Ludzi raczej nie próbowano krzyżować z różnymi przedmiotami... U żyworódek sprawa jest prosta, krzyżówki występują w obrębie danych rodzajów, a ich częstotliwość zależy od samego pokrewieństwa. Nie jest to częste, ale jak najbardziej normalne i się zdarza, sam znam ludzi którym trafiły się takie ryby. Dziwne byłoby skrzyżowanie gupika z mieczykiem, nie z molką.

 

Do autora tematu: Krzyżówek międzygatunkowych, które są często bezpłodnymi hybrydami o zerowej wartości hodowlanej nie powinno się specjalnie tworzyć. Utrzymujmy czystość gatunkową. Przez takie hodowanie teraz kupno czystego mieczyka/platki jest praktycznie niemożliwe...

Pomyśl o tym co robili w sekrecie chociażby niemcy podczas II wojny światowej, przeszczepy i mutacje na ,,ludziach''. Także nie mów, że nie próbowano krzyżować ludzi, ani nic podobnego. Jak samo to napisałeś ,,nie wiesz, nie pisz '' :P

 

Platka, jakby nie było, też jest jakąś hybrydą, z tym, że może się rozmnażać, także też można negocjować o ,,czystości'' gatunku.

 

Nie chcę się czepiać co i jak, ale jak ustalono na powyższej radzie:

-można krzyżować te gatunki, ale jest to praktycznie nie możliwe i potomstwo będzie zdecydowanie bezpłodne.

 

P.S. Atreyu, zapomniałem jeżeli chodzi o bezpłodne potomstwo, ale uważałem, że podstawową informacją i wystarczającą było by, że nie da się praktycznie tego rozmnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknę temat, bo poziom głupoty zbliża się do poziomu niebezpiecznego dla wszystkich.

Pomyśl o tym co robili w sekrecie chociażby niemcy podczas II wojny światowej, przeszczepy i mutacje na ,,ludziach''. Także nie mów, że nie próbowano krzyżować ludzi, ani nic podobnego. Jak samo to napisałeś ,,nie wiesz, nie pisz '' :P

Co mają krzyżówki międzygatunkowe do mutacji/przeszczepów? Dziś zabawa genetyką jest szalenie trudna i kosztowna, 70 lat temu nie było fizycznie i technicznie możliwości manipulacji genami, poza naturalnymi krzyżówkami, a tutaj człowiek się nie krzyżuje z niczym obecnie. Wiadomo mi tylko o tym że dawniej występowały krzyżówki z neandertalczykami i dzisiejsza populacja ciągle ma domieszkę ich genów.

Platka, jakby nie było, też jest jakąś hybrydą, z tym, że może się rozmnażać, także też można negocjować o ,,czystości'' gatunku.

Raczej nic z żyworódek w sklepach, nie jest 100% czyste genetycznie, ale platka, czy to zmienniak plamisty, czy wielobarny to nie hybryda tylko normalny gatunek występujący w naturze.

Nie chcę się czepiać co i jak, ale jak ustalono na powyższej radzie:

-można krzyżować te gatunki, ale jest to praktycznie nie możliwe i potomstwo będzie zdecydowanie bezpłodne.

Nie przekręcaj żeby wychodziło że pisałeś bzdury. Jest możliwe, zdarza się, sam się z tym spotkałem, a potomstwo niestety nie zawsze jest bezpłodne. Gdyby było to w jaki sposób większość obecnych żyworódek w sklepach nie byłaby czysta genetycznie?

P.S. Atreyu, zapomniałem jeżeli chodzi o bezpłodne potomstwo, ale uważałem, że podstawową informacją i wystarczającą było by, że nie da się praktycznie tego rozmnożyć.

Da się... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...