Skocz do zawartości

Neony Innesa


kociolfigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam stadko 13 neonów innesa , są to ryby stadne , a trzymają się w ławicy tylko wieczorem i w czasie zagrożenia , tak to to po całym akwa rozwleczone. Moje pytanie czy są jakieś ryby trzymające/pływające się cały czas w ławicy , czy może wszystkie tylko gdy poczują jakieś zagrożenie łączą się w ławicę

dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neony dobrze czują sie w lekko przytłumionym świetle... w koncu właśnie wtedy najładniej widoczna staje sie ich wstęga, w naturze właśnie ona zapobiega rozproszeniu sie stada... wiec być moze silne światło sprawia ze tak sie zachowują... Pamietajmy ze w naturze zyją w bardzo słabo przejrzystych wodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmie dokumentalnym na tvp był raz odcinek o zwierzętach amazoni i tam tłumaczyli że ta wstęga jest bardzo wrażliwa na drganie wody,stanowi ochronę tej rybki przed naturalnym wrogiem,to był jakis kolorowy ptak,nazwy nie pamiętam ale nie było tam nic wspomniane że ta wstęga pomaga się trzymać neonkom w stadzie.

Z tego co ja zaobserwowałem to neonki,danio itp.rybki tworzące stadka pływają razem tylko w dużych akwariach, w mniejszych się rozpraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...