Jump to content

Po włączeniu światła rybki pływają przy dnie. Help


Recommended Posts

Witam

Jestem początkującym akwarystą i zauważyłem pewien problem w moim pierwszym akwarium.

Otóż gdy światło jest zgaszone rybki normalnie pływają po całym akwarium a jak zaświecę światło to stopniowo schodzą coraz niżej aż wkońcu pływają tylko przy dnie. Proszę o pomoc czym to może być spowodowane.

Akwarium 72l

Filtr: Aquael Turbo 500

Grzałka: 100W

Oświetlenie: 1x15W oryginalnie w pokrywie + dokupione 1x24W

Roślinki: zestaw kupiony na Allegro ok.15 roślinek na 3 plany nazw nie znam

Obsada: 10x neon inessa, 4x zbrojnik niebieski, 2x welon teleskop

Link to comment
Share on other sites

Neony trzyma się w ławicach, min 6 sztuk, pozostałe rybki są za duże na te akwarium.

Prawdopodobnie mogą być przestraszone nagłym pojawienie/zniknięciem światła, więc mogą jakoś dziwnie reagować. No ale nie sądzę, żeby światło miało tutaj jakiś taki wpływ, że im przeszkadza w życiu. Neony ew. mogą lubić bardziej ciemniejsze miejsca, ale 72 l to także nie takie wysokie akwarium, na pewno pływają wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko powiedzieć o co chodzi

Nie tak ciężko. Ryby po zgaszeniu światła osiadają na dnie aby "odpocząć". U mnie ryby często po zgaszeniu "leżą" na dnie, chodź nie wszystkie. Różne sobie miejsca znajdują na cało nocną posiadówkę.
Link to comment
Share on other sites

Chyba nie doczytałeś ;p. U mnie jest na odwrót. Neony przy zapalonym świetle pływają tylko przy dnie, a po zgaszeniu po całym akwarium. Nie jest to jakimś wielkim problemem ale chodzi o efekt wizualny bo aż miło się patrzy jak ryby pływają po całości a nie na dnie a 3/4 akwa puste ;/

Link to comment
Share on other sites

Welony większość czasu zbierają jedzenie z podłoża ale jak pływają to po całym akwarium, a zresztą jak mówiłem tak się dzieje tylko jak zaświecę światło.Przy zgaszonym pływają normalnie razem.

 

Mod. Drobniczek- 5min spędziłem na poprawianie, Ostrzeżenie!

Ortografia to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

Teraz przejrzałem kilka akwariów gdzie były neony... wszystkie znajdują się w dolnych strefach, moje nigdy do góry w zasadzie też się nie pchały. Także to chyba ich instynkt samozachowawczy. Tak jak na moje... tak mi się wydaje. A welony zawsze przeżuwają podłoże w poszukiwaniu pokarmu, to jest normalne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...