Skocz do zawartości

problem z gurami :/


Rekomendowane odpowiedzi

witam niedawno (kilka dni) zakupiłem 2 gurami i jednej robi się coś takiego za płetwą grzbietową. Co to może być i jak to leczyć bo boję się aby nie zaraziła innych ryb w akwarium.

 

wygląda to jak by się łuski odrywały i robiła się taka mała górka, fotki w akwa raczej nie dam rady zrobić (kiepski aparat) ale lepiej to widać jak pływa

 

i prosił bym jeszcze o określenie czy to samic i samica ?

 

na fotkach 001,002,003 chodzi o płeć na pozostałych widać tą zmianę chorobową

 

akwa 80x35x40, jbl e900/24h, ponad rok, nawozy aqua art, danio 3x, gurami 2x nowy nabytek, razbora klinowa 7x neon innesa 9x, krewetki, kirysek 7x. akwa roślinne, co2 butla, temperatura 25C, podmiany 30% co 2 tyg

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle obsada do bani, ale to już w innym temacie.

Wygląda mi to na jakieś uszkodzenie mechaniczne , ale nie jestem pewna (może być też guz- nowotwór), dlatego napisz proszę:

Jak rybka się zachowuję? Cały czas ma tak zwinięte płetwy? Jak kupa? Chowa się w kryjówkach przed innymi rybami? Albo nie zauważyłeś u siebie w akwarium jak jakaś inna ryba goni gurami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as feron:

co to znaczy ustabilizuj obsadę ? po 2. kupując młodą rybę w sklepie skąd mam wiedzieć co z niej wyrośnie (nie potrafię zaglądać w przyszłość) wiem że wyjmowanie nie było mądre ale nie miałem zbytnio innego wyjścia :P

 

na zdjęciach są 2 różne ryby więc może powiesz jaka to płeć :)

 

łuska: tekst typu obsada do bani nie wnosi niczego więc po co to pisać ? wypadało by uzasadnić :)

 

poza tym faktycznie może być to jakieś uszkodzenie mechaniczne bo wygląda jak by się już powoli goiło, płetw nie ma zwiniętych są normalne, co do kupy to wali takie same jak i ta druga i tak samo dużo :) i nic jej nie goni bo w zasadzie to są one największymi mieszkańcami.

co do zachowania to zwykle stoją sobie w górnej części zbiornika chyba że przyjdzie pora karmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as feron:

co to znaczy ustabilizuj obsadę ? po 2. kupując młodą rybę w sklepie skąd mam wiedzieć co z niej wyrośnie (nie potrafię zaglądać w przyszłość) wiem że wyjmowanie nie było mądre ale nie miałem zbytnio innego wyjścia :P

Ustabilizuj = zmień na lepszą.

Z tymi młodymi rybami chodziło o Gurami? Jeżeli tak to musiałbyś i tak kupić ich więcej, bo Gurami trzymam w haremach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba początkowa martwica płetw czy coś takiego ,rybko nie do odratowania.To ie twoja wina po prostu ci się taki trafił w sklepie.Mój neonek innesa tez to miał przełożyłam go do innego zbiornika i dziej później już nie mógł utrzymać równowagi w wodzie nic nie jadł i zdechł.

To samiec też mam gurami marmurkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh widzę że was myli fotka (moja wina moja bardzo wielka wina) że robiłem fote rybie wyjętej z wody :/ ryba je ryba pływa :) chodzi o to coś za płetwą grzbietową a nie o płetwy :P nie bardzo potrafię zrobić fotke tym złomem w akwa tak aby dokładnie było widać o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może rozwiniesz swoją lakoniczną wypowiedź ?? w myślach też nie umiem czytać a jak już się pewnie dało zauważyć dopiero zaczynam i nie jestem specem (zresztą chyba nie ma speców do wszystkiego :P )

Oczywiście.

 

Przede wszystkim dokup jeszcze z Gurami. Gdy będzie można rozpoznać płeć oddasz resztę. Chyba, że w sklepie Ci się to uda to będzie po problemie.

Oddaj Danio, bo wolą chłodniejszą wodę. Wybrałbym jeden gatunek (Neon i Razbora) i dokupił do 20 sztuk.

Jakie masz Kiryski i Krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w więc: co do tego oddawania gurami to kiepsko to wygląda (mieszkam na zadupiu i mam jeden sklep akwarystyczny i słabo tam z oddawaniem nie wiem czemu mnie za to nie karajcie)

 

danio fakt trochę nie pasują ale cóż dopiero zaczynam więc błędy to normalne tu przyznaje całkowitą racje :) co do neonków i razbor miały być stadko innesa i czerwonych ale oczywiście w moim akwarystycznym są tylko jedne ;(

 

to jest akwa treningowe i edukacyjne :) co do razborek to mi się podobają no i składają ikrę już się do nich przyzwyczaiłem :D

 

co do kirysów to spiżowe (wszystkie)

 

krewetki: Red Chery (ilość dużo nie chce mi się liczyć)

Babaulti (też sporo)

 

od czwartku Crystal Red 4 sztuki zakupione w wawie po 15zł sztuka nie mm kasy na więcej poza tym nie wiem czy dam

rade je utrzymać :P

 

jak będę miał kase chce postawić już bańkę porządnie:) to znaczy:

 

300l bo myślałem nad 370 ale nie mam podciągniętej wody i jest problem z podmianami

 

i to akwa 300l chce już zrobić można by rzec profesjonalnie a ta 112 przerobić na krewetkarium :)

 

ps. do 300l wystarczy EHEIM Professionel 3 (2075) czy dodać jeszcze coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danio fakt trochę nie pasują ale cóż dopiero zaczynam więc błędy to normalne tu przyznaje całkowitą racje :) co do neonków i razbor miały być stadko innesa i czerwonych ale oczywiście w moim akwarystycznym są tylko jedne ;(

Jeżeli już chcesz te dwa gatunki to możesz je trzymać po 10 sztuk.

 

to jest akwa treningowe i edukacyjne :)

To nie oznacza, że ryby muszą się w nim męczyć.

 

Co do Krewetek to Gurami mogą na nie polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...