Skocz do zawartości

Larwy Amano


AsiaB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam 10-dniowe larwy Amano,karmię je od początku JBL KorallFluidem-jak myślicie,czy wystarczy im to?Na razie wszystkie żyją,ale nie zauważyłam żeby jakoś specjalnie podrosły,wydaje mi się wręcz że wogóle nie urosły.Kompletnie nie mam doświadczenia z Amano a i czasu też nie mam żeby przygotowywać mieszanki z drożdży bo to skutkuje częstszymi podmiankami-a ja leniuch jestem ;) .To myślicie że pociągną na tym fluidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15L kotnik-wrzuciłam tam samicę z dojrzałymi jajami a jak larwy sie wykluły to mama poszła do ogólnego a ja powoli podnosiłam zasolenie do poziomu 35ppt solą do morszczaków,mam mały brzęczyk do napowietrzania,podmianki co 2 dni małe-jakieś 10%,oświetlenie to zwykła żarówka 25W-pali się 24h i dogrzewa do 23 stopni i to tyle :) .Larwy wykluły się nie wszystkie naraz więc przeprowadziłam mały eksperyment:zostawiłam kilka pakietów jaj w zasolonej wodzie na 2 dni,a część na 3 dni i wyobrażcie sobie że jak wrzuciłam te pakiety do wody słodkiej to larwy się wylęgły-dla mnie bomba!No ale może inni to wiedzą-dla mnie to odkrycie ;) .I tak sobie pływają w tej solance,zakraplam im ten Kolall Fluid a ja czekam co będzie dalej...Jakieś konkluzje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi mili!Moje larwy mają już dwa tygodnie,2mm długości,nie zauważyłam żeby jakieś padły.Tak więc eksperyment trwa dalej.Mam tylko pytanie czy ktoś z was wie jakie powinno być tempo wzrostu tych larw Amano?Bo odkąd się wykluły to niewiele urosły.Nie wiem czy tak ma być,czy może jednak coś nie tak?

Wprowadziłam maluchom pokarm Sera Micron i jeszcze Microvit Basic-może ten JBL-fluid to dla nich za mało i dlatego słabo rosną?Spróbuję urozmaicić im dietę to może będą szczęśliwsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...