Jump to content
Sign in to follow this  
AsiaB

Larwy Amano

Recommended Posts

Witam!Mam 10-dniowe larwy Amano,karmię je od początku JBL KorallFluidem-jak myślicie,czy wystarczy im to?Na razie wszystkie żyją,ale nie zauważyłam żeby jakoś specjalnie podrosły,wydaje mi się wręcz że wogóle nie urosły.Kompletnie nie mam doświadczenia z Amano a i czasu też nie mam żeby przygotowywać mieszanki z drożdży bo to skutkuje częstszymi podmiankami-a ja leniuch jestem ;) .To myślicie że pociągną na tym fluidzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy pociągną na tym fluidzie, ale jestem bardzo ciekawa w jaki sposób technicznie rozwiązałaś kwestię zasolenia wody, rozmnażasz je w specjalnym zbiorniku, jak to wygląda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam 15L kotnik-wrzuciłam tam samicę z dojrzałymi jajami a jak larwy sie wykluły to mama poszła do ogólnego a ja powoli podnosiłam zasolenie do poziomu 35ppt solą do morszczaków,mam mały brzęczyk do napowietrzania,podmianki co 2 dni małe-jakieś 10%,oświetlenie to zwykła żarówka 25W-pali się 24h i dogrzewa do 23 stopni i to tyle :) .Larwy wykluły się nie wszystkie naraz więc przeprowadziłam mały eksperyment:zostawiłam kilka pakietów jaj w zasolonej wodzie na 2 dni,a część na 3 dni i wyobrażcie sobie że jak wrzuciłam te pakiety do wody słodkiej to larwy się wylęgły-dla mnie bomba!No ale może inni to wiedzą-dla mnie to odkrycie ;) .I tak sobie pływają w tej solance,zakraplam im ten Kolall Fluid a ja czekam co będzie dalej...Jakieś konkluzje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :) Ja też lubię Amano i kiedyś też chciałem spróbować rozmnażania, ale zrezygnowałem. Jak Ci się uda to też sprubuję. Nie wiem czy czytałaś ten artykuł, w nim jest napisane czym można karmić krewetki: Kliknij mnie. Trzymam kciuki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten artykuł to znam go,właśnie na podstawie jego treści opieram się prowadząc swoją eksperymentalną hodowlę.Na razie idzie dobrze,a jak pójdzie dalej-zobaczymy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie moi mili!Moje larwy mają już dwa tygodnie,2mm długości,nie zauważyłam żeby jakieś padły.Tak więc eksperyment trwa dalej.Mam tylko pytanie czy ktoś z was wie jakie powinno być tempo wzrostu tych larw Amano?Bo odkąd się wykluły to niewiele urosły.Nie wiem czy tak ma być,czy może jednak coś nie tak?

Wprowadziłam maluchom pokarm Sera Micron i jeszcze Microvit Basic-może ten JBL-fluid to dla nich za mało i dlatego słabo rosną?Spróbuję urozmaicić im dietę to może będą szczęśliwsze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×