Skocz do zawartości

112l - kogo mogę dołożyć


Katrina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 112l. Prostokątne.

 

Miałam planowaną obsadę po przeczytaniu wielu wątków na ten temat. Miałam część rybek w akwarium gdy okazało się że ktoś chce po prostu wyrzucić (dosłownie) swoje rybki. Rybki trzymane były w 15l akwarium i z tego co zrozumiałam to ich warunki nie były dobre. Do tego było ich za dużo. Rybki wzięłam i wpuściłam do mojego akwarium. Teraz obsada wygląda tak:

 

neonki innesa - 8 szt

kiryski pstre - 4 szt (3 trzymają sie razem i nawet składają ikrę, jeden uratowany - samotnik)

otoski - 4 szt

zbrojnik (chyba niebieski) - 1 szt

gupiki - 10 szt ( w tym tylko dwie samice)

 

Zastanawiam się czy powinnam dołożyć kirysków, otosków, neonków?

Może oddzieliś dwie samice gupików (np. w tym 15l akwarium bo dostałam razem z rybkami) albo je komuś oddać? Nie zależy mi na zwiększaniu ich liczebności.

No i mogę dołozyć jakąś większą rybkę? Bojownik albo coś podobnego?

 

Z góry dziękuję za rady bo muszę zrobić przemeblowanie a wydaje mi się że miejsce na jakieś rybki jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętnika nie chcę, miałam na początku, niestety zdechł ale był jakiś mało interesujący:) Więc może ramirezki... Po prostu wystarczy kupić samca i samica i się dogadają? Muszę mieć jakieś warunki typu piasek?

 

Nie wiem komu oddam samice gupika... muszę się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto mi przyjmie tyle gupików? I tak zastanawiam się gdzie te dwie samice dać...

Zresztą samce są całkiem ładne i z tego co czytałam nie żyją masakrycznie długo więc po jakimś czasie się wykruszą, wtedy dołoże coś innego.

 

Teraz mam plan żeby dosadzić trochę roślin, zadbać trochę bardziej o warunki (mam sinice z różnym natężeniem, mam nadzieję że przeniesienie akwarium trochę zmniejszy problem) i wtedy dokupić rybek (na pewno neony, te dwa kiryski - może się dogadają z tym samotnikiem, i jak mi się uda dostać to otoski) no i ramirezy. Co prawda mąż w każdym sklepie zoo proponuje mi kupno większych ryb (np. skalary) ale odpieram ataki. Może kiedyś zrobimy jakieś wielkie akwarium i wtedy będzie mógł poszaleć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunków nie potrzebują specjalnych.

Jakiś specjalnych nie potrzebują, lecz na pewno są wrażliwe na zmiany parametrów wody.

 

Tylko kto mi przyjmie tyle gupików? I tak zastanawiam się gdzie te dwie samice dać...

Zresztą samce są całkiem ładne i z tego co czytałam nie żyją masakrycznie długo więc po jakimś czasie się wykruszą, wtedy dołoże coś innego.

Gupiki żyją chyba do 2 lat, więc to całkiem sporo.

 

Teraz mam plan żeby dosadzić trochę roślin, zadbać trochę bardziej o warunki (mam sinice z różnym natężeniem, mam nadzieję że przeniesienie akwarium trochę zmniejszy problem)

Najlepiej jakieś szybko rosnące i dbać o akwarium. Czyścić je porządnie.

 

Co prawda mąż w każdym sklepie zoo proponuje mi kupno większych ryb (np. skalary) ale odpieram ataki. Może kiedyś zrobimy jakieś wielkie akwarium i wtedy będzie mógł poszaleć:)

Prawidłowo. Skalary to tego litrażu się nie nadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...