Jump to content

Ziemiojady - mamy tu speca od tych rybek ??


Oldmobil
 Share

Recommended Posts

Siemacie :)

 

Długo nie pisałemna forum, ale jak zawsze jestem codziennie.

Moje 500 i 160 litrów przeszło restart i całkowitą zmianę obsady.

Z dawnych pielęgnic zostawiłem sobie jedynie 10 sztuk malutkich Flower Hornów, za to pozostała większość obsady to Ziemiojady.

Niestety aniw necie nie ma nic konkretnego, ani w ksiazeczce, którą sobie kupiłem. Może wśród osób z forum jest ktoś, kto potrafi się rzetelnie wypowiedzieć i okreslić konkretne ryby.

Nie wnikając w kolejność zakupów napisze co mam i jakie trapią mnie wątpliwości odnośnie danych stadek ryb. I tak...

1. Heckelli, mam 5 sztuk, nie mam żadnych zastrzeżeń ani do pochodzenia tych ziemków ani do identyfikacji, Są to stu procentowe Heckelli :)

2. Red Head Tapajos. Też 5 sztuk, w zasadzie też nie mam do nich uwag. Są jeszcze młodziutkie i mają czas na właściwe kolory.

3. Kupiłem 4 rybki jako Altifronsy. Ten zakup był mocno nietrafiony, ale nie ze względu na ryby tylko na identyfikację. Ryby kupione w Diskusie. Jeden Ziemek wygląda na Altifronsa, kolejne dwa bardziej na Tapajosy - te ryby są starsze niż wspomniane wyżej stadko. Altifronsy czyli Tapajosy złapały na głowach piękne czerwone kolory i na oko poza już wybarwionymi głowkami nic nie różnią się od młodszych Tapajosów. Czwarta ryba to zagadka. Wg zdjęć z netu wygląda jak Rio Branco, ma czerwone oko, dośc wyraźne podłużne pasy i smukłą budowę. Problem identyfikacji tych czterech ryb dość poważnie mnie smuci :(

4. Ostatnie stado które kupiłem to ...po prostu Ziemiojady. Sprzedający, laik większy ode mnie nie mógł przypomnieć sobie nazwy a w necie jej nie znalazł. Te ziemki są faktycznie inne niż te ze zdjęć w necie. Mają oliwkowożółty kolor z charakterystyczną dla ziemiojadów perłową łuską, pośrodku czarna plama. Płetwy podobne do tapajosów, w czerwono-niebieskawym odcieniu. Ostro połyskujące niebieskie wargi i co najbardziej charakterystyczne - czarny dół pyska, od zuchwy aż do początku brzucha. To stado jako jedyne u mnie jest dorosłe.

 

Jeśli będą odpowiedzi na tego posta to zamieszczę oczywiście zdjęcia, bo z opisu nie da się zidentyfikować Geophagusów. Potrzebuję kogoś, kto rzeczowo wprowadzi mnie w świat Ziemiojadów i będzie potrafil odpowiedzieć na kilka innych pytań.

Ja ze swojej strony jak zawsze deklaruję pomoc w kwestiach Flower Hornów :)

 

Przy okazji dodam jeszcze że do pełni szczęścia i zakończenia kompletowania obsady brakuje mi stadka Streidachneri.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek ma ... :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...