Skocz do zawartości

Ziemiojady - mamy tu speca od tych rybek ??


Oldmobil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie :)

 

Długo nie pisałemna forum, ale jak zawsze jestem codziennie.

Moje 500 i 160 litrów przeszło restart i całkowitą zmianę obsady.

Z dawnych pielęgnic zostawiłem sobie jedynie 10 sztuk malutkich Flower Hornów, za to pozostała większość obsady to Ziemiojady.

Niestety aniw necie nie ma nic konkretnego, ani w ksiazeczce, którą sobie kupiłem. Może wśród osób z forum jest ktoś, kto potrafi się rzetelnie wypowiedzieć i okreslić konkretne ryby.

Nie wnikając w kolejność zakupów napisze co mam i jakie trapią mnie wątpliwości odnośnie danych stadek ryb. I tak...

1. Heckelli, mam 5 sztuk, nie mam żadnych zastrzeżeń ani do pochodzenia tych ziemków ani do identyfikacji, Są to stu procentowe Heckelli :)

2. Red Head Tapajos. Też 5 sztuk, w zasadzie też nie mam do nich uwag. Są jeszcze młodziutkie i mają czas na właściwe kolory.

3. Kupiłem 4 rybki jako Altifronsy. Ten zakup był mocno nietrafiony, ale nie ze względu na ryby tylko na identyfikację. Ryby kupione w Diskusie. Jeden Ziemek wygląda na Altifronsa, kolejne dwa bardziej na Tapajosy - te ryby są starsze niż wspomniane wyżej stadko. Altifronsy czyli Tapajosy złapały na głowach piękne czerwone kolory i na oko poza już wybarwionymi głowkami nic nie różnią się od młodszych Tapajosów. Czwarta ryba to zagadka. Wg zdjęć z netu wygląda jak Rio Branco, ma czerwone oko, dośc wyraźne podłużne pasy i smukłą budowę. Problem identyfikacji tych czterech ryb dość poważnie mnie smuci :(

4. Ostatnie stado które kupiłem to ...po prostu Ziemiojady. Sprzedający, laik większy ode mnie nie mógł przypomnieć sobie nazwy a w necie jej nie znalazł. Te ziemki są faktycznie inne niż te ze zdjęć w necie. Mają oliwkowożółty kolor z charakterystyczną dla ziemiojadów perłową łuską, pośrodku czarna plama. Płetwy podobne do tapajosów, w czerwono-niebieskawym odcieniu. Ostro połyskujące niebieskie wargi i co najbardziej charakterystyczne - czarny dół pyska, od zuchwy aż do początku brzucha. To stado jako jedyne u mnie jest dorosłe.

 

Jeśli będą odpowiedzi na tego posta to zamieszczę oczywiście zdjęcia, bo z opisu nie da się zidentyfikować Geophagusów. Potrzebuję kogoś, kto rzeczowo wprowadzi mnie w świat Ziemiojadów i będzie potrafil odpowiedzieć na kilka innych pytań.

Ja ze swojej strony jak zawsze deklaruję pomoc w kwestiach Flower Hornów :)

 

Przy okazji dodam jeszcze że do pełni szczęścia i zakończenia kompletowania obsady brakuje mi stadka Streidachneri.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek ma ... :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...