Skocz do zawartości

Problem Red cherry:(


Dziku1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wodę podmieniłem dzisiaj lecz niestety zostały tylko dwie krewetki, wyłowiłem 4 martwe.Chyba uporam się z parametrami wody a dopiero później wpuszczę krewetki.Woda z wodociągów ma o niebo lepsze parametry bo TwO mierzyłem i miała 16 stopni czyli krewetki by żyły w takiej ale całej wody nie wymienię.Pojutrzu zrobię kolejną podmianę ale chyba tym razem z wodą destylowaną aby zbić TwO do powiedzmy 18 teraz zbiłem o 2 stopnie i jest 24 co i tak jest bardzo bardzo dużo najwyżej poczekam na młode mojego kolegi jakieś 2 miesiące i wtedy już uporam się z parametrami wody bo wątpię w to aby te krewetki przeżyły :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyją dwie :) chociaż tyle dobrze...Jutro doleję demineralizowanej żeby zbić jeszcze trochę TwO...Po zbiciu o kilka stopni znalazłem dzisiaj wylinkę i dwie krewetki śmigają.Szkoda że tylko dwie ;/ no ale to lepsze niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsta przyczyną śmierci krewetek są uzdatniacze do wody.Twardość w twoim zbiorniku jest bardzo wysoka ,to fakt,lecz po dłuższej aklimatyzacji nie powinno być problemów z obsada krewci.Swoją drogą skąd taka twardość w Osieku?Zapraszam po wodę do Kęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem wodę ze studni...Wodociągowa ma TwO 16 czyli 10 stopni mniej niż moja ze studni.Zostały dwie krewecie i żyją w wodzie która ma 23stopnie twardości więc coś chyba jeszcze oprócz twardości im zaszkodziło.Teraz normalnie wylinkę mają znalazłem pancerzyki.Stopniowo będę obniżać twardość aż do 15 stopni i wtedy krewetki kupię i będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki były młode dopiero lekko wybarwione.Krewetki mojego kumpla noszą już jajeczka ja z dnia na dzień poprawiam warunki moim krewetką i 3 żyją i wśród nich wyróżniłem już na pewno jednego samca i jedną samicę może po zbiciu TwO do 12 uda mi się uchować jakieś młode.Teraz w akwarium panuje już TwO ok 17-18 więc jest lepiej i to o wiele.Zauważyłem że moje krewetki są o wiele ładniej wybarwione niż jego...Tak wygląda jedna z moich krewetek(reszcie ciężko zrobić zdjęcia bo się ukrywają w gęstwinie;D): Dołączona grafika

 

 

 

jego krewetki są bardziej blade ale większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli krewecie mają sie lepiej po zbiciu twardości, to chyba zagadka rozwiązana. teraz powinno być już dobrze :)

co do wybarwienia, to może karmicie innymi rzeczami. krewetki o bardziej urozmaiconej diecie (np marchewka, albo specjalne pokarmy na wybarwienie) ładniej się wybarwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega ma TwW 11 bo ma tam jakiś filtr który uzdatnia wodę do pralek itp i on z tego leje wodę do akwa...Aktualnie zbieram na filtr RO aby zbijać twardość wody.U niego 7 samic nosi jaja a ja czekam aż coś się z nich wykluje i podrośnie bo wtedy dostanę młode krewety i krewetkarium wreszcie ruszy.Mam nadzieję, że już bez żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...