Skocz do zawartości

[102l] Ogólne (akt. 1szy post)


xortis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat bo mam pytanko i niemiłego newsa ;/

Otóż samiec prętnika dwubarwnego zdechł z nieznanych mi przyczyn (opuchł mu brzuch, pyszczek zrobił się blady i opuchnięty). Kiedy zauważyłem objawy, odizolowałem go, ale po 5 godzinach już był martwy.

A druga sprawa to, jak widzicie na zdjęciach, mętna woda lekko zabarwiona na zielono. Domyślam się, że to przez zły wkład w mojej kaskadzie (zwykła gąbka).

Macie jakieś propozycje co do wkładów? A może wiecie czy zielona mogła być powodem śmierci prętnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe opinie :D

Zamęt mam od 5 dni. Kupiłem dziś nowy wkład do filtra (specjalna wełna z akwarystycznego i mineralny wkład "Zeos", który umożliwia osadzenie sie na nim bakterii nitryfikacyjnych i klaruje wode) i czekam jaki będzie efekt.

Z tą gałęzią był taki plan, żeby jakoś wypełnić górną część akwa, rybki fajnie lawirują między odnogami gałęzi :D Chcę obsadzić go mchem, ale w moim akwarystycznym ciąglę nie ma mchów ;/ A żeby ją uchlastać i wbić obok?... może wyglądało by to efektownie, gdyby rośliny były bardziej rozrośnięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest, jest extra. Nic nie zmieniaj ;p daj tylko mech ;p.

U mnie za małe pudełeczko mchu trzeba zapłacić 22 zł (ok. 4 cm gałązki po 6 sztuk).

Ja mam całą masę mchu java, ale na ten korzeń bardziej widzi mi się christmas moss lub tawian moss ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat trochę umarł, a szkoda ;P

 

2 sprawy - mam wrażenie, że jeden z moich otosków jest trochę za gruby. Zachowuje się normalnie, wcina duzo i jest bardzo energiczny ale martwi mnie jego tusza :D

A kolejna rzecz, to Ramirezka pływająca przy dnie. Ciągle szura brzuszkiem o podłoże, zasem pogoni jakiegoś kiryska, wcina normlanie przy powierzchni ale głównie zbiera pokarm z dna.

Jakieś pomysły?

Zdjęcia poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...