Skocz do zawartości

[102l] Ogólne (akt. 1szy post)


xortis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić Wam swój baniak :)

 

WYMIARY : 80x35x40

 

WYPOSAŻENIE :

-grzałka 150W aquael

-filtr Aleas XP-08 (wata akwarystyczna i zeos

-kamulce znalezione, sprawdzone octem, wygotowane itp.

-gałąź wygotowana podobnie jak kamienie

-dno:czarny drobny żwirek <5mm, na nim żwir <9mm i na nim bazalt <1cm + ścieżka z piasku (zakupiony w zoologicznym)

 

FAUNA :

* 12x Razbora klinowa

* 2x3 Danio pręgowane

* 1x1 Pielęgniczka Ramireza

* 1x1 Prętnik dwubarwny

* 1x1 Prętnik karłowaty

* 3x Otosek

* 3x Kirysek panda

* 4x krewetki red cherry

* ślimak Ampularia

 

FLORA :

*Ludwigia arcuata

*Limnophila sesiliflora

*Ludwigia repens

*Shinnersia rivularis

*Rotala rotundifolia

*Hemianthus micranthemoides

*Hygrophila difformis

*Hygrophila polysperma

*Heteranthera zosterifolia

*Hydrocotyle tripartita japan

*Glossostigma elatinoides

*Eleocharis acicularis

*Różdżyca rutewkowata

*Mech jawajski

*Moczarka

*Gałęzatka

*Fissidens Fontanus

*Ricca fluitans

*wielkolistne zielone coś, chyba żabienica

*czerwone coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na razie co oceniać. Bąbelki i "tło" a raczej jego brak są koszmarne. Nie skupiam sie na oglądaniu akwa, tylko na gniazdku.

Przy powierzchni pływa wgłebka? czy mi sie zdaje?- na kamienie z nią.

Przyczepie się oświetlenia. Nie napisałeś ile masz Wat, ale coś mi się zdaje, że nie ma za dużo. No i jeszcze litraż. Czy to na pewno 112l? Widzę, że profilowane, ale... jakbyś mógł podać wymiary akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie b.łyso.

Bazalt jest za gruby.(może lepiej zmień na drobniejszy, ciemny żwirek;D)

Daj jakieś ciemne tło.

Dodaj więcej roślin, szczególnie na 3 plan.

 

Jakie masz ośwtl.??

 

Czekać tylko aż rośliny się rozrosną bo teraz b. łyso ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwa - 80x40x35

zdjęcie dałem bez tła, na świeżo ale niedługo będzie czarne tło.

bąbelki tandetne? w takim razie jak zapewnić odpowiednie natlenienie wody? same rośliny?

Wgłębka pływa przy powierzchni, bo nie mam specjalnie pomysłu jak ją umiejętnie przymocować(ale to, że pływa chyba nie stanowi problemu? bo moim zdaniem wygląda ok)

a lampki to 2x15w, akwa stoi w takim miejscu, że od czasu do czasu zaglądają do niego promienie słoneczne, więc mam nadzieję, że wystarczy.

A i nie dodałem, że szafeczka DIY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziwne rzeczy się dzieją ostatnio :D Miałem trochę przygód z Ramirezkami, ponieważ sprzedawczyni nie mogła znaleźć mi samca do samiczki, którą kupiłem wcześniej. Byłem kilka razy wymieniać osobniki, aż znalazłem. Okazało się jednak, że to był samczyk a nie samica, a rybka którą dokupiłem później jako samiczkę, jest samcem :D Czyli generalnie kogiel-mogiel i całkowity przypadek, że trafiłem dobrze z płcią. No ale to nie koniec.

Samczyk Ramirezy dostał ospy ;/ Zauważyłem to dość szybko bo było widoczne tylko kilka kropek, więc poleciałem do zoologa po lek. Podgrzałem wodę w akwa do 28-29 stopni i zasnąłem z nadzieją, że dzisiaj zauważę już poprawę. Ku mojemu zdumieniu, nie dość, że u żadnej rybki nie widzę objawów ospy, to moim oczom ukazał się taki widok:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tu samiczka:

 

Dołączona grafika

 

Cudowne, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locdog jesteś prorokiem :D ? Jajeczek już niestety nie ma. Nie zaobserwowałem czy same ramirezki zjadły ikrę czy może był to któryś z kirysków lub otosków. Pocieszający jest fakt, że ryby zdrowieją w oczach i że mam dobraną parkę Ramirezek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych problemów z ich wąsikami, są bardzo aktywne, plądrują całe akwarium. Muszę jednak przyznać, że naczytałem się opowieści o pokaleczonych osobnikach o żwir tego typu, więc dziś dorzuciłem więcej drobniejszego żwirku. Moje kiryski mają do dyspozycji całkiem sporą ścieżkę z piasku i staram się im podawać pokarm własnie na nią, więc to też minimalizuje prawdopodobieństwo skaleczenia się.

 

No właśnie, zieleniny... Stosuję CO2 z własnej bimbrowni od początku akwa i zauważyłem znaczny wzrost roślin, więc sądzę, że nie będę dokupywał więcej roślin, a po prostu poczekam aż się rozrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo mi się podoba tylko ja dolałabym więcej wody i zaczekała jak roślinki się rozrosną. Gratuluję ikry ramirezek (której już nie ma ;p) jak te rybcie się sprawują jakie masz parametry?? Pytam z ciekawości, bo planuję zakup ramirezek za jakiś czas ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...