Skocz do zawartości

Nadmiar NO3. Jakie rośliny wsadzić?


Duszek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z pozbyciem się kompletnie azotanów w akwarium. Na początku ich stężenie wynosiło 200mg/l lecz zmalało do 100mg/l (tak tak wiem, górna granica to 60-80 mg/l ale nie o taką radę proszę, więc oszczędźcie sobie pisania, że za duże mam stężenie. Rybki żyją i wszystko fukcjonuje jak powinno, glonów nie mam.). A moim pytaniem jest, jaka roślina pochłania duże ilości azotanów? Czy są jakieś specjalne roślinki, które pobierają ich większą ilość? Dodam, że na razie nie mam zamiaru bawić się w aparaturę denitryfikacjyną opisaną na forum. Tak więc proszę o podpowiedź odnośnie roślinek. Aha i jeśli nieopłacalnym jest wkładanie roślinek, które pobierają azotany, to po prostu zainwesuje w kulki.

 

P.S. Roślinki jakie posiadam przypominają kształtem Anubias Bartera, ale nie jestem na 100% pewien co mam.

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww. Moczarki i przede wszystkim: rośliny pływające. Zwiększ światło, zacznij dozować CO2 - najlepiej w formie "węgla w płynie", a nie gazowej w tym wypadku. Szybszy wzrost roślin = dużo szybsze pobieranie NO3.

 

Zrób kilka dni głodówki, rybom nic się nie stanie. To główne źródło amoniaku, a w konsekwencji NO2 i NO3.

 

Jak robisz ciągle takie podmianki, to co chwile wymieniasz prawie całą wodę.

 

Jaki masz tam filtr i jaką obsadę? Wyczuwam przerybienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I, podmainy wody odstanej, rob testy co dziennie lub dwa dni i przestan podmieniac jak wszystko wroci do normy.

A dlaczego niby ma przestać podmieniać wodę :?:

 

Moj blad, sorki chodzilo mi, ze ma przestac to robic tak czesto czyli co dwa a nawet co dzien a tego nie napisalem... I wroci do co tygodnowej podmiany lub co 2 tygodniowej, jezeli taka robi... moj blad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przestan podmieniac jak wszystko wroci do normy.

 

Sorki, kolego a gdzie widzisz "przestan"???

W sumie to tutaj.

 

A co do przerybienia jest to możliwa opcja : ).

Filtr:

Aquael fan-mini

Moc: 4,2W

Wydajność: 260l/h

Pojemność akwarium: 3-60l

Używam do niego dokupowanej ligniny jako gąbki i jest czyszczony co 3 dni.

 

Obsada:

13 Neonek innesa

4 Molinezje black molly

X gupików

2 zbrojniki niebieskie

2 bocje pręgowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przestan podmieniac jak wszystko wroci do normy.

 

Sorki, kolego a gdzie widzisz "przestan"???

W sumie to tutaj

 

ogolnie nie tak mialo byc, nie chodzilo mi, ze masz przestac podmieniac regularnie, ale o to, ze nie masz tego robic tak czesto jak przy wysokim NO3. Wiadomo, ze przy wysokim No3 czestotliwosc podmiany wody jest czestsza.. Zle napisalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...