Skocz do zawartości

Dziwny glon


PaTrYk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,trzy dni temu zauważyłem dziwnego glona który bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Opis:ciemno zielony,delikatny,obrastający oświetlone podłoże i ozdoby oraz szyby,przypomina cienką ślizgom kołderkę.

Kiedy próbuje go usuwać z szyb i i podłoża na drugi dzień zaczyna odrastać na nowo,przegotowałem ozdoby itp ale to nic nie dało.

Bardzo proszę o pomoc bo mam już dość tego dziadostwa.Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że 2 kosiarki załatwiom sprawe i jeszcze jedno wyczytałem że krasnorosty nie rosną gdy woda jest miękka więc moje pytanie:żeby uzyskać miękką wode musze zastosować wkład torfowy do filtra czy macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnorosty lubią rosnąc w wodzie przepływającej... Czyli najcześiej pojawiają sie napierw przy wylocie filtra itd... jesli mozesz zmniejsz przepływ wody, oczywiscie nie zapominaj o podmianie,

 

Torf akurat zakwasza wode, ale owszem w kwaśniej wodzie glony rosną słabiej...

A jesli chcesz zmiekczyć to albo woda z filtra RO albo woda zdemineralizowana (kupisz taka na stacjach benzynowych) lub w sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glownie krasnorosty rosna, jezeli w baniaku jest "pralka". u mnie poradzily sobie z tym doskonale kosiarki. kupilem je na szybko, nic nie czytajac o nich, ze potrzebuja duzego akwa. moj blad. ale nieglugo w nowym 112 l mysle, ze bedzie im dobrze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to się podkreśla na czerwono! mi się osobiście odechciewa pomagać ludziom którzy tak piszą.

 

a parametry wody to się najpierw mierzy a dopiero potem koryguje. przykład stasia pokazuje że wcale nie musisz mieć twardej wody. jeśli bez mierzenia parametru zaczniesz go obniżać może się to skończyć tylko kolejnymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,trzy dni temu zauważyłem dziwnego glona który bardzo szybko się rozprzesztrzenia.

Opis:ciemno zielony,delikatny,obrastający oświetlone podłorze i ozdoby oraz szyby,przypomina cienkom ślizgom kołderke.

Kiedy próbuje go usówać z szyb i i podłoża na drugi dzień zaczyna odrastać na nowo,przegotowałem ozdoby itp ale to nic nie dało.

Bardzo prosze o pomoc bo mam już dość tego dziadostwa.Z góry dzienkuję

przeciez on nie ma krasnorostow tylko sinice, czytajcie uwaznie. zaciemnij zbiornik na kilka dni, a potem oswietlaj stopniowo swiekszajac czas oswietlania, powinno pomoc. poszukaj sobie jeszcze o sinicach to sie troche zaglebisz w temat i moze zdecydujesz sie na erytromecynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...