Skocz do zawartości

akwarium 10 litrow przerybienie


frischi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno złożyłem moje pierwsze akw. 10 litrowy zbiorniczek morina i zarybilem ok 30 neonek 5 innesa 3 gupiki 2 brzanki różowe 2 hokejki glonojad 3 danio 3 rozbora 2 kardynalki i czy to nie za duzo mam jeszcze jedno pytanko zalozylem filtr atman 30-50 l nie bedzie szkodzil rybka w tak malym akw pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będzie szkodził im filtr pozostawię bez komentarza.

Wypowiem się na temat takiej ilości ryb w 10l akwarium i zapytam ile Ty masz lat że potrafiłeś zrobić cos takiego??

Przecież ten zbiornik musi wyglądać jak konserwa rybna! Brakuje tylko sosu pomidorowego.

Na taką ilość ryb potrzebujesz akwarium o 100 litrów większe niż teraz. Oddaj tą obsadę do zoologicznego i zaopatrz się najpierw w odpowiednie akwarium jeżeli chcesz trzymać taką ilość ryb. Jeżeli tego nie zrobisz to zapewniam że te które masz obecnie nie będą żyły za długo a poza tym co to za życie ryba to też żywe stworzenie i potrzebuje godnych warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno złożyłem moje pierwsze akw. 10 litrowy zbiorniczek morina i zarybilem ok 30 neonek 5 innesa 3 gupiki 2 brzanki różowe 2 hokejki glonojad 3 danio 3 rozbora 2 kardynalki i czy to nie za duzo mam jeszcze jedno pytanko zalozylem filtr atman 30-50 l nie bedzie szkodzil rybka w tak malym akw pozdrawiam

 

 

Jaja sobie robisz z nas czy co ?

 

Michał84:Spam. +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 litrów to nie akwarium, 30 litrów to krewetkarium. Polecam na początek zbiornik 112l, jeśli oczywiście masz miejsce i fundusze. Rybki będą zadowolone, a i przyjemniej będzie patrzeć na nie.

 

No i polecam lekturę:

 

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

 

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

 

przykladowi-mieszkancy-akwarium-112l-128l-t32927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 litrow wystarczy na ta stado ?

Za mało kup czy już lepiej 128l i będzie ok z pokrywa w niej oświetlenie standardowe 2x18w potem możesz czy dokupić dodatkowe oświetlenie 2x24w t5 i będzie ok. :!:

No i sporo roślin żywych i będzie piękne akwarium 128l wtedy no i bogate podłoże do tego nawożenie co2 itp. i już masz piękne roślinki.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 litrow wystarczy na ta stado ?

Za mało kup czy już lepiej 128l i będzie ok z pokrywa w niej oświetlenie standardowe 2x18w potem możesz czy dokupić dodatkowe oświetlenie 2x24w t5 i będzie ok. :!:

No i sporo roślin żywych i będzie piękne akwarium 128l wtedy no i bogate podłoże do tego nawożenie co2 itp. i już masz piękne roślinki.:P

 

No no i jeszcze lampy HQI od razu i co jeszcze?

 

 

45 litrow wystarczy na ta stado ?

To jest takie na pograniczu.

 

Ja ci proponuje 54L proste lub 60L profilowane. Dostaniesz w normalnej cenie. Jest tego od koloru do wyboru.

 

Są to takie akwaria z samego środka. i będą do ciebie odpowiednie lecz obsada jest tak do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim akwarium powinniśmy dopasować do swoich potrzeb. Na początku należy zdecydować jakiej wielkości zbiornik zmieści się w naszym pomieszczeniu i na jakiego utrzymanie nas stać. A dlaczego zbiornik jest najważniejszy, otóż dlatego, że to jest rzecz najtrudniejsza w wymianie, gdyż wiąże się z wymianą praktycznie wszystkiego, co może nas w pędzić w niepotrzebne koszta.

 

Jeśli już zdecydujesz o wymiarach baniaka to wtedy poradzimy Ci, co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to po co sa akwaria 10 l ? dla slimakow? czyli co moge hodować w takim 10 l baniaczku ?

Hmmm pytasz po co są.

Otóż. Są dobre jako kotnik. Pytasz co to kotnik? Może po to, by gupik w nim urodził, ale zaznaczam, tylko urodził i więcej w nim nie przebywał. Oraz istnieje druga opcja, mogą tam być młode rybki np. gupiki, takie, wiesz... co dopiero się urodziły.

Co do tego, co tam możesz mieć to np ślimaki, ale i to nie wiem, czy trochę nie za małe będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...