Skocz do zawartości

Sól akwariowa a bakterie nitryfikacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przeczytałem na forum ostatnio, że można dodawać trochę soli akwariowej podczas podmiany wody jako odkażalnik (tak profilaktycznie), a biorąc pod uwagę że po założeniu mojego baniaka rybki trochę chorowały, więc postanowiłem taką zakupić i wypróbować. Podczas rozpuszczania jej w szklance zauważyłem, że chyba jest z dodatkiem nadmanganianu potasu, bo takie fioletowe smużki się pojawiły, jednak główny mój niepokój wywołała dodatkowa nalepka na opakowaniu treści "Soli nie stosować w akwariach z filtrami biologicznymi". i Tu moje pytania:

 

- czy ta mieszanka soli może zabijać też bakterie nitryfikacyjne? (myślę o dawce nawet mniejszej niż podana przez producenta)

 

- czy mój filtr wewnętrzny Aquel fan-1 z taką gąbką w pojemniczku mogę zaliczyć do mechanicznych czy biologicznych (bo wg wszelkich zaleceń płuczę go tylko wodą z akwa. co by dobrych bakterii nie wytępić)

 

ps

i jeszcze 1 pytanie nie związane z tematem, czy jeśli mam oświetlenia w sumie 60W a akwarium profilowane tzw. 112 lt to mam liczy oświetlenie jako 60W / 112 lt czy 60W / 102 lt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...