Jump to content

200l Świetlówki Hopar

rafall_88
 Share

Recommended Posts

Witam. Kupiłem nową belke aluminiową do mojego akwa. W standardzie były 4 21w świetlówki T5. 2-niebieskie i 2-białe 10000K. NIestety tyle tylko co o nich wiem i nie moge dostać więcej informacji. Podobno są chińskie.

Czy miał ktoś z nimi już styczność?? Czy rośliny bedą rosły przy takim świetle?? Powinienem coś zmienić?? Jeśli chodzi o oświetlenie to moja wiedza jest na razie nie wielka lecz ją poszerze.

Mam 200l akwa, i narazie pare moczarek. planuje mieć wiecej roślin.

Pozdr;)

PS. I jeszcze jedno. skoro mam 2 niebieskie świetlówki tzn że mogą mieć one ok. 16000k?? Czy to znaczy że one nie nadają sie do roślin słodkowodnych?? nie będą pobierać jej światła a przez to będą rosły tylko glony??

Tzn. Jakby to powiedzieć. Świecą na niebiesko. Podobno miały podkreślić kolory ryb. I rzeczywiście ryby ładnie się w tym świetle prezentują. Jeżeli chodzi o akwa to wszystko jest oświetlane jasnym białym światłem. Oczywiście się pośpieszyłem i i kupiłem belke nie pytając się nikogo o zdanie. Nie myślałem że rodzaj światła jest aż tak ważny. teraz się zastanawiam co z roślinami?? czy bedą absorbować światło i co z glonami przy tym świetle. Tutaj jest link http://allegro.pl/belka-aluminiowa-t5-1 ... 08234.html