Skocz do zawartości

Zamiana 60 na 112l.. dokladać lokatorów?


bartas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmianiam akwarium z 60 na 112litrów, obecnie w mniejszym mam 15 neonów innesa, 5 kirysków i samca bojownika. Wszystkie do tej pory czuły się dobrze, nie było między nimi spięć.

Czy dokupować lokatorów przy przeprowadzce do 112litrów?

Jeśli tak to co -dokupić neonków?

Ostatnio w akwarystycznym widziałem Płaskoboki - piekne ryby, ale obawiam się, że nie nadają się do 112litrowego akwarium?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanowił bym się nad jedną rzeczą. Masz tam bojownika a z doświadczenia wiem, że Kakadu mają nieprzewidywalne napady szału (zazwyczaj w trakcie tarła):) Inne ryby jak neonki czy kirysy umkną, ale Bojownik nie sądzę aby miał zamiar uciekać. Jest szansa, że podzielą sobie rewir ale na Twoim miejscu bym nie ryzykował. Jeżeli harem kakadu to bez bojownika, jeżeli harem bojownika to bez kakadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanowił bym się nad jedną rzeczą. Masz tam bojownika a z doświadczenia wiem, że Kakadu mają nieprzewidywalne napady szału (zazwyczaj w trakcie tarła):) Inne ryby jak neonki czy kirysy umkną, ale Bojownik nie sądzę aby miał zamiar uciekać. Jest szansa, że podzielą sobie rewir ale na Twoim miejscu bym nie ryzykował. Jeżeli harem kakadu to bez bojownika, jeżeli harem bojownika to bez kakadu.

Wszystko zależy od charakteru rybki,chyba

ja w akwa mam haremik kakadu (1+2) oraz samca bojownika

Pływają tak już z 2 miesiące, kakadu już się tarły - bojownik trzymał się wtedy z dala od kokosa - nie zaobserwowałem większej agresji - w każdym razie rybki całe, nawet płetwy nie obżarte

Inna sprawa że bojownik kupowany był z akwarium a nie ze słoiczka - sądzę że właśnie trzymanie bojków w słoiczkach/kubeczkach potęguje ich agresję.

 

Michał84:Zdania zaczynamy z dużych liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...