Skocz do zawartości

74 L Krabarium


Guban88ok3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce wam zaprezentować pierwsze moje krabarium :) Będzie to mieszkanko dla kraba tęczowego( myślałem nad dwoma co wy na to myślicie ze dało by rade uchować w spokoju np. parkę)?

 

Na dzień dzisiejszy od kilku dni wszystko leży w akwarium ,czekałem na poszczególne paczki ponieważ w moim rozwiniętym mieście bogactwo w sklepach akwarystycznych nie zadowala :lol:

 

Porobiłem trochę fotek jeszcze niepowstałego krabarium , całkowitą budowę zaczynam jutro po pracy ponieważ od jutra zaczyna mi się długi weekend (do wtorku aż) także będę miał trochę czasu na rozplanowanie co i jak.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj zamieszczę kilka fotek z poszczególnymi już akcesoriami niezbędnymi do akwaterrarium:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika do filtra jeszcze planuję zakupić dzeczownicę

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I miałem w pomyśle jeszcze użycie małej miseczki plastikowej dosłownie może o pojemności 1-2 L, a konkretnie zrobienie z niej wodnej kryjówki.Chciałem położyć ją w akwarium dnem do góry w boku wycięcie otworu żeby krab mógł wejść do środka i oklejenie jej kamieniami silikonem akwarystycznym. Co sądzicie o tym ? ;)

 

Jak już wspomniałem wyżej budowę zaczynam jutro,także pełna relacja z budowy i końcowy efekt na pewno się pojawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj w krabów nie trzymał tęczowych.

Nie lepiej wziąć tutaj np 3 mangrowe.

Ale jak chcesz tutaj tęczowe to 2 moga być.

Ja bym coś takiego tutaj wymyślił że wylot od filtra zawnetrznego na ściance bym umieścił a pod nim zrobił domek z łupek w stylu jako tylna sciana będzie szyba, boczne to z kamieni i sufit z kamienia, i wtedy woda by padała na kamień, myśle że krabiki chętnie by na tym kamolu siedziały, a na dole pod kamolem idealna kryjówka na wylinke, pamietaj przy 2 krabach musisz mieć z minimum 3 dobre kryjówki.

 

Będę śledził temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje przy tęczowych :D Możliwe ze powstanie następne akwarium z krabami to wtedy pomyśle nad innymi odmianami ;) miałem w planach po tęczowym robić bw 8-) ale czas pokaże co będzie moim trzecim akwarium :D

 

ale chodzi Ci o 3 kryjówki w wodzie?? Bo tam przechodzą wylinkę,czy ogólnie o 3 kryjówki ale na ilość ogólna wydaje mi się trochę mało ;)

 

Pomału zaczynam ,tutaj fotka z zamontowanego oświetlenia do pokrywy teraz czekam aż łupek się wygotuje.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj już mam fotki z prac kończących :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tu mam efekt końcowy,ocena należy do was :D

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcia i wystawię ,mogę z miarą nawet żeby nie było żadnych wątpliwości hehe :D Nie sam ,znalazłem sklep w necie z takimi nietypowymi akwariami.Tzn dużo dziwnych wymiarów tam jest jeśli chodzi o akwaria.Chcesz adres na pw mogę Ci wysłać.

 

 

_______________

 

102 l Ogólne

74 l Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locdog : Nie ma problemu ;) SkanDaL: Tak,kupiłem też książkę niedawno "Krewetki,raki i kraby w akwarium słodkowodnym" i tam też właśnie polecają filtry zewnętrzne może być jakiś mały ale żeby był kubełkowy ;)Szkoda że są tylko 3 rodzaje krabów w tej książce.

 

A tu mam kilka fotek Mariana :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

_______________

 

102 l Ogólne

74 l Krabarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To suszone krewetki czy coś w tym rodzaju odpada?

Fajne akwarium. Ja bym kupił 25l i zrobił krewetkarium to by był pokarm dla krabów, polecam krewetki rc, a jako pokarm do podawania wyłap krewetkę rc i daj krabowi po wina ja sam złapać, jak nie to możesz je no wiesz tak jak mrożone krewetki się kupuje w sklepach tak z tymi zrobić i będzie ok.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy gupikami by gardził :twisted:

Mój wuja ma tego pełno i pełno małych kilka samic świeżo co po tarle :evil:

A nad tymi krewetkami może pomyśle ,chociaż myślałem nad suszonymi.

 

______________

 

102 l Ogólne

74 l Krabarium

Mogą być i ryby jak i krewetki, też mam książki o rybach itp. ale naradzie krewetek nie planuje.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...