Jump to content

problemy z utrzymaniem


menntos
 Share

Recommended Posts

Witam.. :) Akwa mam od niespełna 3 m-cy, więc to moje pierwsze kroki. Od pewnego czasu mam pewien problem, ale od początku: Litraż:30l, filtr:AQUEL PAT-mini 230V,4w,50hz, Oświetlenie:AQUEL 11W,230V,60Hz, grzałka utrzymuje temp. od 22 do 25 stopni (waha się). (wszystko włączone 24h, oprócz oczywiście lampki ;) Obsada: 4x neon czerwony, 2x mieczyk hellera, 2x kirysek panda, 4x gupik, i jedna żabka, 2 wapienne kamienie, drobny żwirek kwarcowy i 2 roślinki(nie znam nazwy)...A więc: Początkowo woda dojrzewała niestety tylko 2 dni (przy wlaniu uzdatniaczy) ponieważ pan w sklepie nie podał mi faktycznego czasu dojrzewania wody, wpuściłam rybki, woda była mętna i białwa, jednak po tygodniu wszystko ustabilizowało się. Problem zaczął się dopiero po wymianie 10% wody. Znów woda jest mętna i biała do tego coraz więcej rybek pada dosłownie "z zaskoczenia" Wyglądają na zdrowe, żwawo pływają a nagle np.wstaje rano i leżą już na dnie nieżywe. Coraz bardziej mnie to przygnębia, bo staram się ze wszystkich sił, ale nie wiem co zrobić. Proszę o szybką w miare możliwości odpowiedź i z góry Dziękuje za pomoc . ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie , niestety nie mam takich testów ... Muszę jak najszybciej je zakupić ... Ile mniej więcej mogą kosztować i jakie powinny być wyniki ? Czy ostatnie zdychanie rybek może być powodem przerybienia , czy też tego , ze woda początkowo nie "dojrzała"? Wszystkie rybki to narazie maluchy, potem planowałam przenieść je do większego akwarium ... Nie zdało by to egzaminu ?

Link to comment
Share on other sites

Aha ... Wobec tego cześć rybek będę musiała chyba oddać ...teraz tylko pytanie które oddać tak , aby wszystko grało ? Zależało by mi na kiryskach , mieczykach i gupikach .jednak nie wiem czy to i tak nie zaduzo jak do takiegp litrazu ... I jeszcze jakie testy mogę kuic na początek żeby poprawić parametry wody im zniwelować jej mętność ?

Link to comment
Share on other sites

hallo

Niepokojąco brzmi "...2 wapienne kamienie, drobny żwirek kwarcowy...". Daj zdjęcie proszę podłoża i tych kamyczków. Jeśli to są wapienie to będą zatwardzać wodę, mogą również powodować jej mętnienie poprzez wypłukiwanie wapnia.

Link to comment
Share on other sites

http://speedy.sh/ghExM/2012-02-20-18.52.12.jpg Wklejam link do zdj , bo nie umiem inaczej wstawić fotki .. przepraszam , ze tak późno odpisuje , jednak ostatnio nie mam czasu ...

2 kamyszki znajdują sie po środku za bujną roślinnością ,która wyrosła az po niebo ( także z braku czasu podcięcia ) + jeden mały , biały

Ogółem woda zrobiła sie już troszkę bardziej przejrzysta .. ale i tak daleko jej do krystaliczności ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...