Skocz do zawartości

Neon Inessa - dziwne guzy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zauważyłem u 4 neonków inessa dziwne jakby guzy na brzuchu, u jednego wyjątkowo duże.

W akwarium mam 15 neonków i 6 kirysków pigmejów. Zbiornik założony 1 lutego, rybki są w nim już tydzień.

Dodam że guzy widać na rybkach które mam od dwóch różnych sprzedawców z dwóch różnych źródeł.

Co to może być ?

Proszę o pomoc.

Dołączona grafika

http://imageshack.us/photo/my-images/542/dscf1375z.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy dziennie karmisz rybki i w jakich ilościach?

Podaj litraż baniaka.

Za wcześnie wpuściłeś rybki.

Akwa 63L - 60x30x35

Karmię dwa razy dziennie, Tropical Bio-vit.

Temperatura 25*C, światło 10 godzin dziennie T8 15W.

Woda pH 7,2 , miękka, NO2 i NO3 nieobecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety objawy u dwóch chorych neonków nie ustąpiły.

Pomimo rzadszego karmienia i robienia głodówki raz w tygodniu, 2 neonki nadal mają te dziwne guzy jak na zdjęciu.

Może to jakiś nowotwór ?

 

Dodatkowo zauważyłem u innego neonka boczne skrzywienie ciała, jak patrzy się na niego z góry to wyraźnie widać tak jakby przesunięcie głowy w prawo względem reszty ciała. Co to może być i czy neonek może z tym żyć czy raczej niedługo zaliczy zgon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jedną rybę uśmierć, żyletką natnij brzuch i zobacz co to jest, czy guz jest twardy, miękki wodnisty, czy to jest taki podskórny czy z wewnątrz wyłazi...

 

 

Locdog....widzisz tam 2 wypukłości? Ryba to nie krowa że ma kilka komór w żołądku i w taki sposób by ryby nie rozepchało... ;) przekarmienie raczej to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jedną rybę uśmierć, żyletką natnij brzuch i zobacz co to jest, czy guz jest twardy, miękki wodnisty, czy to jest taki podskórny czy z wewnątrz wyłazi...

 

 

Locdog....widzisz tam 2 wypukłości? Ryba to nie krowa że ma kilka komór w żołądku i w taki sposób by ryby nie rozepchało... ;) przekarmienie raczej to nie jest.

Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie uśmiercić rybkę i robić na niej sekcję. Do tego neonki pływają tak szybko, że moje kilkukrotne próby złapania ich spełzły na niczym.

Poza tym guzy zrobiły się jakby mniejsze, i nie są już podwójne a pojedyńcze. Może to rzeczywiście z przekarmienia było, bo zauważyłem że one są bardzo żarłoczne, wyjadają nawet tabletki ze spiruliną które rzucam kiryskom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...