Skocz do zawartości

Problem z neonkami i roslinkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem poczatkujacym akwarysta i dlatego zwracam sie do bardziej zaawansowanych w tym fachu braci i siostr. Moj problem polega na tym iz w niedziele kupilem na gieldzie akwarystycznej kilkanaście ryb. Min w skład tej grupy weszło 18 neonków innesa. Od niedzieli do dzisiaj pozostały mi AŻ 3 neonki. Czym to może być spowodowane? (Wiem, że najlepiej by było jeśli podałbym wyniki różnych testów ale niestety w obecnej chwili nie stać mnie na nie, gdyż jako biedny student będę mogl sobie na nie pozwolic dopiero w przyszlym miesiacu). Dodam również fakt ze kupilem razem z nimi 12 kiryskow panda i 3 samice pretnika karlowatego i wszystkie zyja. Drugim problem, ktory nie pozwala mi sie cieszyc z akwarium sa "choroby" roslin. Na kilku z nich pojawiaja się brazowe plamy. W ciagu 2 tyg od zalania "zniknela mi" rosliny widoczne na 2 pierwszych zdjeciach. Dodatkowo trawka ktora posadzilem rowniez zgnila i byla do wyrzucenia. Czym to wszystko moze byc spowodowane?

 

http://imageshack.us/g/338/dsc00219bx.jpg/

 

Mniej wiecej dane o akwarium:

Litraz: 112l

Rosliny: Anubisy, Kakomby, Moczarki, Żabienica

Ryby: parka Razmirez, harem pretnika karowatego, 12 kiryskow Panda, 3 neony

Data zalania: cos chyba przed 20 stycznia, 1 ryby 8 lutego, reszta w niedziele

Oświetlenie: 2 x18

Z "specyfików" dla roslin zostały mi polecone tabletki wzamcniajace rosliny Sera FLore Plus, ale z co zauwazylem nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubias ;) jedna literka a i tak kazdy wie o co biega ;)

 

Ryby kupowalem od roznych osob. Ale wszystkie neonki od jednej. A Roslina na 1 zdjeciu musiala byc akwariowa bo u tej samej osoby kupowalem wszystkie rosliny. W tym wlasnie ta czerwona ktora "pykla" po 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby kupowalem od roznych osob. Ale wszystkie neonki od jednej. A Roslina na 1 zdjeciu musiala byc akwariowa bo u tej samej osoby kupowalem wszystkie rosliny. W tym wlasnie ta czerwona ktora "pykla" po 2 tyg.

Możliwe, że neonki były jakieś ''felerne''.

 

Hehe, no widzisz... nie była akwariowa ;) Zrobili cię w jajo na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrobisz testów to ciężko coś powiedzieć ale podejrzewam, że gdyby coś było nie tak to pierwsze padłyby ramirezki.

 

Powinno być lepiej. Poza tym jak były niedawno posadzone to musza swoje odchorować. Do tego specyfiku możesz dokupić jeszcze Carbo tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakieś dziwne te Neonki....

A może przyglądnij się im, może któraś ryba je atakuje? Różnie to bywa.

Co do roślin to spróbuj tego nawozy, który polecił Ci Basteq. I jeszcze jedno pytanie. Ile czasu świecisz?

 

Edit:

Poza tym jak były niedawno posadzone to musza swoje odchorować.

Wiadomo, od razu rosnąć strasznie nie zaczną. Nie które liście też mogą paść. Cała roślina nie musi się przyjąć, chodź nie musi też padnąć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak były niedawno posadzone to musza swoje odchorować.

Wiadomo, od razu rosnąć strasznie nie zaczną. Nie które liście też mogą paść. Cała roślina nie musi się przyjąć, chodź nie musi też padnąć ;)

Ta co padła to fitonia - roślina nieakwariowa. Rośnie u mnie w łazience na oknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece okolo 10h dziennie. Czasami wiecej czasami mniej. Srednio po 10h. A atakowac raczej nic nie atakuje. Cos z nimi musialo byc nie tak. W najblizszym czasie zakupie te preparaty i zobaczymy co siee bedzie dzialo.

 

Wiem ze to nie ten dzial ale jest jakas podobna roslina do tej na zdjeciu malo wymagajaca i rowniez czerwona? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece okolo 10h dziennie. Czasami wiecej czasami mniej. Srednio po 10h. A atakowac raczej nic nie atakuje. Cos z nimi musialo byc nie tak. W najblizszym czasie zakupie te preparaty i zobaczymy co siee bedzie dzialo.

 

Wiem ze to nie ten dzial ale jest jakas podobna roslina do tej na zdjeciu malo wymagajaca i rowniez czerwona? ;)

Możesz świecić 10h. Najlepiej kup sobie wyłącznik czasowy za 10zł w markecie.

 

Czerwone rośliny są bardziej wymagające jeżeli chodzi o światło, więc przy takim jak masz będzie ciężko.

 

Możesz kupić kryptokoryny ale nie są to takie intensywne czerwone kolory jakbyś chciał.

 

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/roslin ... -1_13.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...