Skocz do zawartości

250 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

No, filtr kupiony, podłoże wysypane, grzałka zdobyta ;) za miesiąc będzie kubełek, rodzice mi troszkę pomogą. Tylko jednak trochę zmieniłem swoją koncepcję. W sumie wyjdzie mi taniej a wyglądem niczym nie ustąpi pierwszej wersji. No więc zamiast kupować jakikolwiek żwir, i substrat- kupiłem biały piasek kwarcowy. Zamiast roślinek- kamienie (tylko potrzebował bym pomocy czy piaskowce czy lawe) i zamiast ramirezek- księżniczki z burundii ;). Tak wiem że zupełnie dwie inne sprawy ale cóż, wydaje mi się że takie akwarium bardziej przykuwa wzrok ;).

No, a teraz pytania:

1) Dla księżniczek lepszy będzie piaskowiec czy lawa wulkaniczna?

2) Ile mogę wpuścić tych rybek do takiego litrażu? (wyżej pisałem gabaryty- 120x50x40)

3) Wyczytałem na tym forum że te ryby tworzą "kolonie" i zabijają wszystko po za nią, no okej, ale jakieś służby sprzątające by się chyba przydały, nie?

4) Z roślinek to tylko i wyłącznie anubiasy, i murzenice?

5) Kupiłem piasek granulacji 2.1 będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pielengniczki ramirezy to weź sobie pary co do kakadu tak samo piasku nie bierz skoro chcesz dużo roślin nie utrzymają ci się w nim

Para kakadu? Może jeszcze razem z księżniczkami? :lol:

 

Jak Tanganika to Tanganika co najwyżej do księżniczek jakiś giętkoząb :)

Pzdr :)

Możesz o nich poczytać tutaj ale osobiście bym ich nie dawał.

 

http://www.projekttanganika.pl/index.ph ... artykul/56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piaskowiec

2. Wpuść parkę, potem się rozmnożą.

3. Jak o służba sprzątająca to porządny filtr i właściciel akwarium.

4. Może być również bez roślin.

5. 2.1 ??

1. A dało by włożyć to co Ty masz w malawi? Chciałbym jak najciemniejsze kamienie, bo znalazłem tutaj opis jak zrobić tło strukturalne ze styropianu, no i mnie osobiście bardzo urzekło. A do niego piaskowiec nie za bardzo pasuje...

2. A może być tak, że np. kupie parkę, a te rybki się sobie nie spodobają? P

3. Chyba przy tym zostanę, bo te sumiki takie nie za ciekawe są... ;d

4. Owszem, ale sądziłem że te roślinki mi ożywią trochę ten baniaczek. Pytam, bo nie wiem czy mi odgryzą roślinki.

5. Grubość piasku 2.1 pytałem czy takie jest dobry, czy np. nie za gruby albo za mały.

 

PS. Basteq co to są za "skałki" u Ciebie w malawi? Bo przyznam wygląda bosko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ''grubość piasku 2.1'' ? Bo dalej nie wiem...

Możesz kupić piasek który jest taki drobny jak mąka, a możesz kupić grubszy jak.. hm.. kasza... ;p

Gdzie mąka to jest grubość 0,5 a kasza z 5.0 ;P rozumiesz juz o co chodzi?;]

Skąd wziąć ten diabaz, w polsce? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...