Skocz do zawartości

250 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem akwarium od wójka 250l. Chciałbym was się zapytać jakie podłoże, jakie roślinki, jaki filtr itp. Chciałbym tam wpuścić gupiki, ramirezy, myślę jeszcze nad kakadu i barwniakami. Może tak być? Macie jakieś porady dla mnie?

Chciałbym żeby akwarium miało dużo roślinek, ale zwróćcie też uwagę na to że nie jestem pełnoletni, wiec osobą niepracujacą... (chodzi mi o ograniczone fundusze). Myślałem nad piaskiem kwarcowym, to byłby dobry pomysł? Podoba mi się taka plaża w akwarium ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniak jest dosc terytorialny i w okresie tarla mozesz miec problem z nimi wzgledem innych rybek... Mysle, ze ten filtr ktory mu poleciles bedzie dobry ja go mam tyle, ze HW-303B to B nie potrzebne, w moim przypadku... Tylko, ze do tego mam jeszcze wewnetrzny, mechaniczny, ale jezeli chodzi o filtr to daje rade jest cichy i nie mam z nim zadnych problemow, do tego cena jest dosc dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw o tych rybach, ramirezy i barwniaki trzyma się w parach, kakadu może być harem czyli jeden samiec plus 2-3 samice, ale są to wszystko gatunki terytorialne które podczas tarła będą pilnowały swoich rewirów. Najlepiej żeby akwarium było dobrze zarośnięte więc od tego zacznij, dla roślin przydałby się jakiś substrat pod żwir, niestety to wszystko kosztuje, ale na dłuższą metę opłaca się w to zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia, wujek mówi że kupował takie świetlówki http://www.rotala.pl/p1989_hagen_aqua_g ... 07_cm.html

Mówicie że są to terytorialne ryby, ale akwarium przecież też jest duże? Powiadacie że 20 rybek się nie zmieści?

Tego substratu ile bym musiał kupić? Bo kurcze widzę że ceny zaczynają się od 60 zł za paczkę :shock:. A gdybym zrobił tak że kupię ten substrat i wymieszam go z żwirem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale brzydko mówiąc nie sram kasą, jak co po niektórzy... -.-" i nie tyle co nie chce, co nie mam ;) szukam tak żeby było tanio a w miarę rybką dobrze ; ) a jak masz dawać porady typu "odpuść sobie" no to może ty sobie daruj wypowiadanie się tutaj? ;]

Miałem na myśli, że wydawanie kasy na substrat jest zbędne ale jak nie chcesz porad to sobie radz sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale brzydko mówiąc nie sram kasą, jak co po niektórzy... -.-" i nie tyle co nie chce, co nie mam ;) szukam tak żeby było tanio a w miarę rybką dobrze ; ) a jak masz dawać porady typu "odpuść sobie" no to może ty sobie daruj wypowiadanie się tutaj? ;]

Miałem na myśli, że wydawanie kasy na substrat jest zbędne ale jak nie chcesz porad to sobie radz sam...

Ahh... no to wybacz źle zrozumiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pod żwir ziemię ogrodową z dodatkiem torfu bez nawozu:) Z pewnością lepsze od samego żwiru a dużo tańsze. Tylko oczywiście to musi być po żwirem bo jak dostanie się do wody to będzie syf tak samo jak z substratami. A patrząc na to że jesteś jednak początkujący to raczej zacznij od samego żwiru a najwyżej w przyszłości zrobisz restart czy coś i włożysz substrat czy tą ziemię. Takie jest moje zdanie bo przy samym odmulaniu możesz za mocno pociągnąć żwir, czy przy sadzeniu roślin i zrobi się w akwarium błotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ziemi to się zgodzę że trzeba trochę doświadczenia i wyczucia, ale substrat żadnego syfu nie narobi zwłaszcza że ASII to nie jest typowy substrat podżwirowy tylko gotowe podłoże, a restart takiego dużego akwarium to jest jednak spory kłopot, lepiej od razu pomyśleć o wszystkim żeby potem nie płakać że rośliny nie chcą rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, to jest zasadniczo gotowe podłoże do stosowania zamiast np. żwirku, ale ponieważ jest dość drogie, to można zaoszczędzić i przykryć je warstwą żwiru albo bazaltu, a rośliny po dotarciu korzeniami do substratu mają bogate źródło pokarmu, dodatkowo substrat wpływa na parametry wody np. zmniejsza jej twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASII to jest to: http://allegro.pl/aqua-substrate-ii-asi ... 41964.html tak? ;]

 

A, i jeszcze jedno, wczoraj wujek przywiózł mi jeszcze żwir jaki miał w tym akwa, i mówił że w tym jest właśnie jakiś substrat dla roślinek (zmieszany ze żwirem). Tylko że on go dawał jakieś 5/6 lat temu. Ten substrat będzie jeszcze że tak powiem działał? To ASII też do tego dokupię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...