Skocz do zawartości

młode pielęgnice niebieskołuskie


kasia7630
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie o dobieranie się w pary młodych niebieskołuskich... ale od początku w 300l wpuściłem 4 małe niebieskie i po pewnym czasie dwie zrobiły się bardzo ciemne pływały razem i strasznie goniły i gryzły dwie pozostałe więc je zabrałem ...minęło kilka tygodni harmoni a te dwie zgodne zaczęły ze sobą mocno walczyć łapią się za pyszczki i wzajemnie potrząsają wygląda nie ciekawie czy to znaczy że jednak nie są parą ....co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to bardzo terytorialne pielegnice, do tego osiagaja spore rozmiary... Nic dziwnego, ze walcza ze soba. Raczej takie zachowanie nie wskazuje na dobieranie sie w pare. I, jestes pewna lub pewny, ze masz dwie pary bo moze masz trzy samce i jedna samice lub odwrotnie. Moze poprosty dwa samce walcza o samice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nie wiem co mam bo przecież u małych nie da się poznać co to za płeć i ja nie mówię że mam dwie pary tylko że dwie sztuki zrobiły się prawie czarne i że były bardzo agresywnę co do pozostałej dwójki a te dwie dosłownie wyglądały jak by tańczyły ze sobą i dlatego stwierdziliśmy że raczej są parą do dziś gdzie zaczęły ze sobą strasznie walczyć a tamte dwie mamy w innym zbiorniku i nie wiem czy je znowu połączyć czy co robić

no i nie chcę aby się wzajemnie pozabijały przecież jakoś się dobierają w pary a w czterech chyba jakaś para będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie ciemne o ktorych piszesz to raczej beda dwie samice poniewaz w okresie tarla staja sie bardzo ciemne... to jak male one sa???

"samce są większe od samic, mają ostro zakończone płetwy grzbietową i odbytową (u samic zaokrąglone), samice w okresie tarła są bardzo ciemne". Jezeli chodzi o skojarzenie parki, to lepszym rozwiazaniem jest wpuszczenie gromadki mlodych ryb do zbiornika, tak aby same mogly dobrac sie w pare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one wszystkie mają ok -6-8cm wpuszczone cztery więc coś powinno z tego wyjść z tym że cały czas chodzi o to że dwie wyglądały jak by się sparowały harmonia trwała kilka tygodni a odrazu zaczęły walczyć teraz zmieniliśmy im otoczenie i wpuściliśmy je spowrotem do pozostałych dwuch chwilowy spokuj ale czy to była para czy nieto nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...