Jump to content
Sign in to follow this  
michal1003

Oświetlenie do 63l Pomocy

Recommended Posts

Przeczytałem dużo tematów i nic :/

Akwarium 60x30x35 [63L]

OBSADA:

10 Neonów Innesa

ponad 50 krewetek Red Cherry

ROŚLINY:

mech Taiwan moss,rzęsa wodna,gałęzatka

a więc...

Dzisiaj padło mi oświetlenie,świetlówka aquael decolight 11w się spaliła

, akwarium mam otwarte i nie zamierzam dokupywać pokrywy, jakie oświetlenie mi polecacie?Dawać linki 8-)

Na allegro znalazłem http://allegro.pl/zestaw-komplet-oswiet ... 70304.html

w miarę tanie ,tylko jak bym to kupił to tam wszystko jest tlyko poskładać i świeci , nie wiem jak to napisać :D ,,myślałem żeby to kupić i umocować nad moim akwarium co wy na to, jeśli kupie ten zestaw to będe potrzebował coś jeszcze do niego żeby oświetlić zbiornik ?

To w tym zestawie nie ma mocowania?

Pewnie bym coś wykombinował ;]poza tym mam 4 lampki aquael zepsute więc może je jakoś wykorzystam ,wszystkie sie spaliły więc kiz ich nie chce i kombinuje ;]

Mam na sprzedaż jeśli chcesz za chwilkę wrzucę Ci fotkę.

chętnie zobacze

Ja bym polecał jednak pokrywę. Masz standardowe wymiary więc nie ma problemu.

Ale jak nie chcesz to się najpierw zastanów do czego ten moduł przymocujesz.

Ewentualnie w grę wchodzi belka.

no ,ale belka droga a max chce wydać 150zł ;[ , i mieć dobre oświetlenie bo wiecznie nie będe miał takiej obsady,w głowię mam nowe podłoże nowy wyglad ale brak funduszy,, myślę że jak bym miał ten zestaw to z przymocowaniem nie bło by problemu ;] mam listy w piwnicy .panele podłogowe ,zawsze można dociąć złapać na drut i gotowe

Ja miałem stare akwarium we wnęce w meblach więc wisiało to na 2 wkrętach do drewna 40mm. Nie wiem jak jest u Ciebie ale zawsze można coś wykombinować, jak mówisz.

Jedna jarzeniówka to UV, ale jej Ci raczej nie sprzedam.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na prv

aha takie cacko ,przykro mi i sorry za kłopot ,ale dokładnie to samo mam w piwnicy,mój tata tym oświetla 2 garaże , tylko że moje to strasznie długie a ja bym chciał około 60 cm ,może da się to skrócić ,a lampy do tego też mam ale tylko takie długie ;[

no ,ale belka droga a max chce wydać 150zł ;[ , i mieć dobre oświetlenie bo wiecznie nie będe miał takiej obsady,w głowię mam nowe podłoże nowy wyglad ale brak funduszy,, myślę że jak bym miał ten zestaw to z przymocowaniem nie bło by problemu ;] mam listy w piwnicy .panele podłogowe ,zawsze można dociąć złapać na drut i gotowe

Jeżeli jesteś typem majterkowicza to możesz próbować, ale tworzenia mocowania z jakiś starych paneli, które zaraz namokną nie polecam.

aa to dobre ,a taką jak ja mam co ma z 1.5 metra można jakoś skrócić i wstawić małą świetlówke?

Tylko pamiętaj, że przy przeróbce musisz także wymienić stateczniki i będzie nie dość że mało estetycznie to jeszcze poniesiesz dodatkowe koszty.

ok to nie przerabiam , to podajcie mi linki gotowych pokryw do akwarium ,albo co byście zrobili ,bo w tej chwili nie mam jak oświetlać !!

ja pokrywy nie miałem nigdy i chciałbym żebyście to wy mi polecili jakołś nie wiem jak sie pisze jakąłś ? :D

a 15w wystarczy? pozatym to w katowicach ja z lublina a nie wysyłają paczkami

Dla mało wymagających roślin wystarczy. Poszukaj innych sprzedawców. Większość pokryw jest prawie identyczna na allegro.

ok to przynajmniej wiem ze 15w wystarczy ;]

Edit

weście podajcie mi linki jakieś ,żebym później nie musiał przerabiać nic jak bym chciał holendra :) bo wszystkie co patrzyłem to są 15w i T8 świetlówka :( ,jakie rozwiązanie najlepsze według was ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this