Skocz do zawartości

Galeria Laureatów Akwarium Miesiąca.


AkwariumMiesiąca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Styczeń - Artip

 

Jest mi niezmiernie miło że podoba Wam się moje akwarium . Może w kilu zdaniach. Akwarystyka interesowała mnie od dawna, ale pierwsze (czytaj obecne) akwarium stanęło stosunkowo niedawno, bo w sierpniu ubiegłego roku. Długo zastanawiałem się nad litrażem na początku myślałem o sześćdziesiątce, później miało być dwieście litrów. Ostatecznie skończyło się na 128L OW. Zbiornik zalany w sierpniu, podmiana wody raz w tygodniu 55l.

 

Dane techniczne zbiornika :

 

* Akwarium :128L- 80x40x40 OW

* Filtracja :Filtr Tetra Tec ex700+ wewnętrzny aquaszut 500l/h (do rozpuszczania Co2)

* Oświetlenie :belka 4x24w T5 (2x Philips Aquarelle i 2x Philips Master 865)

* Ogrzewanie :Grzałka Aquael 150w z termostatem

* Podłoże :JBL AQUABASIS PLUS, JBL Manado+piasek kwarcowy

* Dekoracje :Korzeń znaleziony w Inie, kamienie polne

* Inny sprzęt :System Co2 z butlą 1,5kg

* Parametry wody :pH6,5 kh-8 gh-16

* Nawożenie :Mikro (Intermag) 20ml 2 razy w tygodniu,Tytanit jedna kropla przy podmianie wody. Makro sole KNO3 + KH2PO4 + MgSO4x7H2O trzy razy w tygodniu po 20ml.

Co daje:

NO3-15ppm/tydz

PO4-1,6ppm/tydz

Mg-2,7ppm/tydz

 

Obsada :

 

* Flora :Rotala,Microsorium philippine,Pogostemon helferi,Ludwigia,Hydrocortyle sp japan,Eleocharis acicularis,Taiwan moss,Fissidens fontanus,Pistia

* Fauna :10x Razbora klinowa, 8x Razbora espei, 5x Otocinclus, 2x Zbrojnik niebieski, 5x neon, samiec gupika, krewetki RC, krewetki Amano

 

http://desmond.imageshack.us/Himg7/scaled.php?server=7&filename=dsc02554mj.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2: Luty - AquaMario

 

 

Na początku chciałbym serdecznie podziękować za możliwość wzięcia udziału w konkursie i za uznanie jakie otrzymało moje szkiełko.

Pierwsze kroki w akwarystyce stawiałem już w domu moich rodziców, gdzie wtedy 60 litrowy zbiornik wydawał mi się ogromny ;-)

W swoim dorosłym życiu do akwarystyki wróciłem w ubiegłym roku, miesiąc po narodzinach mojego syna,

dla którego to w zamyśle chciałem poprowadzić akwarium.

Pogodzenie obowiązków "bycia tatą" oraz "podwodnego ogrodnika" okazało się znośne;-)

 

Dane techniczne zbiornika:

 

* Akwarium: 160L - 100x40x40

* Filtracja: Filtr Tetra Tec ex 700

* Oświetlenie: 2 x 30 W (T8) (Juwel Day Lite i Warm Lite) 1 x 39 W (T5) Sylvania Grolux

* Ogrzewanie:

* Podłoże: HS Aqua (na bazie torfu) (15 l - ok2 cm), żwir 4 mm, żwir 1 mm

* Inny sprzęt: komputer Weipro plus system CO2 z butlą 1,5 kg i test stały JBL

* Parametry wody: ph 7,0 kh 8 gh15 no3 12

* Podmiany: raz w tygodniu 50L

* Nawożenie: Linia PlantaActiv (mikro, makro, potas) oraz Ferro+PRO (AquaArt)

 

Obsada:

* Fauna: 24 x Neon Inessa, 5 x Trichogaster Leeri, 12 x Otocinclus, 5 x Crossocheilus siamensis, 4 x Corydoras julii.

* Flora: Echinodorus Amazonicus,Blyxa Japonica,Hedyotis Salzamani,Hemianthus Micranthemoides,Ludwigia,Anubias barteri nana,Microsorium Pteropus,

Microsorium Widelov green,Cryptocoryne Wendti green,Subwassertang,Christmass moss,Pistia,Limnobium.

 

 

 

http://forum.superakwarium.pl/resources/akwa-dzis/25840

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3:Marzec-Ceokiusz

 

Kilka słów o mnie. Jestem początkującym akwarystą, a nawet bardzo początkującym. Wszystkiego od początku dowiedziałem się dzięki forum superakwarium.pl. Mój zbiornik razem ze mną przechodził przez niemal wszystkie przypadłości początkujących zapaleńców, no ale jakoś zawsze (zazwyczaj dzięki opcji szukaj :) udawało nam się wyjść na prostą. Jak każdy chyba, pierwsze akwarium miałem może w wieku dziesięciu lat. Nie będę się tu rozpisywał o tamtych czasach bo chyba każdy wie jak to wyglądało. Podziękowania i ukłony niskie za głosy. Czas na zmianę aranżu ;)

 

Dane techniczne zbiornika:

 

* Akwarium: 112L - 80x35x40

* Filtracja: Filtr JBL e900

* Oświetlenie: 2 x 18 W (T8) 1 x 24 W (T5)

* Ogrzewanie: 100W

* Podłoże: żwir 7 cm

* Parametry wody: ph 6,5

* Podmiany: raz w tygodniu 12L

* Nawożenie: brak

 

Obsada:

* Fauna: 15 x Neon Inessa, 5 x Kirys pstry, 1+1 P.Kakadu, 2 x Zbrojnik Niebieski,

* Flora: Anubias barteri nana, Alternanthera, Sagitaria

Microsorium Widelov,Cryptocoryne Wendti, Christmass moss, Java moss, Pistia, Nurzaniec

 

http://forum.superakwarium.pl/resources/image/27039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

4 Kwiecień-Fritz666

 

Co tu dużo pisać, na forum jestem od nie dawna. Akwarystyką zaraził mnie mój ojciec który jest/był marynarzem. Pierwsze akwarium miałem jako młody chłopak ładnych parę lat temu, gdzie cała akwarystyka stałą jeszcze na zupełnie innym poziomie. Chciałem podziękować za oddane na mnie głosy jest mi niezmiernie miło, że komuś się podoba to co robię... Także kłaniam się nisko za oddane na mnie głosy i podziękowania dla konkurencji. Teraz może kilka słów o głównym aktorze.

 

 

Litraż:

240l. Wymiary: 120x50x40profil

 

Historia:

Baniak postawiony w Lipcu 2011r.

 

Sprzęt:

Filtr: HW303b 1400L/H. z prefiltrem na wlocie, wypełniony gąbkami i keramzytem (Biolog, zewnętrzny.) do tego filtr mechaniczny Fluval U3 600L/H

 

Oświetlenie: 2x30W Daylight od 10.00 do 20.00.

 

Ogrzewanie: Grzałka 150W.

 

Parametry:

Ph ok. 6.8

Gh 16

Kh 14

NO3 20-30mg/l

NO2 0mg/l

 

Dekoracje:

Korzenie, korzenie i korzenie do tego liście dębu, kokos

 

Podłoże:

Dałem na dno kamienie o dość duże granulacji na to piach i to był mój błąd moglem dać sam piach

 

Fauna:

- 4 skalary

- 1+1 pielęgniczka ramireza

- 6 kiryski pstre

- 2 barwniak czerwonobrzuchy

 

 

Flora:

- Jakaś jest, ale nie przywiązuje zbytnio wagi do niej!!!

 

Nawożenie:

easycarbo(dziennie 5ml) do tego co tydzień easy-life proFito( mikro i makro)

 

 

Pokaram-

-tetra pro colour

-cichlid gold

-cichlid stapl

-pokarm miesny

 

Podmiany co tygodniowe 50L

http://forum.superakwarium.pl/resources/image/27375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

5 maj-Yorki

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie i moje akwarium. Jest mi niezmiernie miło, że Wam się podoba :)

Pierwsze akwarium miałem w wieku 7 lat, ale był to totalny niewypał i szybko mi się znudziło. Powrót do hobby zrobiłem chyba z 7 lat temu i od tej pory cały czas w domu jest jakiś baniak. Nie wyobrażam sobie domu bez akwarium. Musi być choć malutka szklanka 25l z krewetkami i bojownikiem.

W najbliższym czasie planuję przesiadkę z tych 525l na coś 3 razy większego. Może jak wypali to się pochwalę :)

 

Dane techniczne zbiornika:

Wymiary - 150x50x70h – 525l

Oświetlenie - 2x70W HQI

Podłoże - Amazonia II i piasek

Ogrzewanie – 2x 300W

Filtracja - JBL Cristal Profi e1500

Dekoracje - korzenie

 

 

Flora

-żabienica i kryptokoryny samosiejki

-nad akwarium scindapsus, skrzydłokwiaty, storczyki, trzykrotki + kilka innych

Fauna

-6 Red brown discus

-2 Altum Peru

-35 Paracheirodon axelordi

-10 Corydoras sterbai

-1+1 Microgeophagus ramirezi

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

6 czerwiec-bimekAKWA

 

Dane techniczne zbiornika :

 

* Akwarium : 54l 60x30x30

* Filtracja : filtr wewnętrzny aquael fan2

* Oświetlenie :2x 15w 6500k

* Ogrzewanie :Grzałka tetra 50w

* Podłoże :JBL Manado

* Dekoracje :Korzeń mangrowca , gałązki wierzby

* Inny sprzęt :System Co2 z butlą 1,5kg

* Parametry wody :pH6,8 kh-8 gh-16

* Nawożenie :JBL nawozy , easy carbo

 

Obsada :

 

* Flora : Pistia, nurzaniec, moczarka kanadyjska , moczarka indyjska, mech jawa (na obecną chwilę)

* Fauna :10x Razbora klinowa, 1+1 Pielęgniczki ramireza + narybek , krewetki RC

 

http://forum.superakwarium.pl/resources/image/28740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...