Skocz do zawartości

126L obsada do Ramirez,Prętników lub Skalarów


everson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie ,mam akwarium 126 L ,chcialbym trzymać w nim Skalary ,badź Prętniki ,lub Ramirezki

 

czy ktoś mógłby mi zaproponować poszczególne obsady jeśli zdecydowal bym się na Prętniki (co do nich) ,bądź jeżeli wybrał bym Ramirezki ( to co do nich ) z góry dziękuję to bardzo mi pomoże , pragnę dodać ,że chce aby to było akwarium biotopowe ,czekam na odpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie ,mam akwarium 126 L ,chcialbym trzymać w nim Skalary ,badź Prętniki ,lub Ramirezki

 

czy ktoś mógłby mi zaproponować poszczególne obsady jeśli zdecydowal bym się na Prętniki (co do nich) ,bądź jeżeli wybrał bym Ramirezki ( to co do nich ) z góry dziękuję to bardzo mi pomoże , pragnę dodać ,że chce aby to było akwarium biotopowe ,czekam na odpowiedzi !!

Na skalary za mały zbiornik.

 

Obsada z prętnikami - harem prętnika + ławica razbor klinowych + na dno np. 6 x bocja karłowata.

Obsada z ramirezami - para ramirezek + ławica neonów lub bystrzyków, zwinników, błyszczyków - do wyboru + 6 kirysków na dno (też do wyboru, byle jednego gatunku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge mieszać ławice? czy to raczej niepotrzebne ? jeżeli chodzi o azje ,czy kosiarki wchodzą w gre dodatkowo do tej obsady(lub coś czyszczącego glony)?

co do ramirez co na dno prócz kirysa ? czy zbrojnik może być ?

Mieszać w tak małym litrażu nie ma co. Zrób jedną ławicę większą.

Na kosiarki za małe akwarium. Daj jakieś ślimaki.

 

Z ramirezami na dno oprócz kiryska dałbym jednego zbrojnika niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do azji mogę wpuścić trochę amano jak tak to ile / czy karłowata nic by im nie zrobiła ?

Czy chodzi ci o hellenki ? /jak tak ile sztuk

 

Co do ramirezek czy jeśli być może zainteresował bym się jeszcze kakadu to obsada może pozostać taka sama ?

 

Edit:

 

Czy harem gurami mogę również trzymać ?

 

Edytuj posty i zwracaj uwagę na pisownię!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do azji moge wpuscić troche amano jak tak to ile / czy karłowata nic by im nie zrobila ?

czy chodzi ci o hellenki ? /jak tak ile sztuk

 

co do ramirezek czy jeśli być może zainteresowal bym się jeszcze kakadu to obsada może pozostać taka sama ?

 

Krewetki jakby miały sporo kryjówek, to może by się uchowały.

O ślimaki nie chodzi mi o żadne konkretne. Takie jakie Ci się podobają.

 

Zamiast ramirezek spokojnie możesz dać harem kakadu.

 

Harem gurami zamiast prętnika a i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...