Jump to content

Klej do szkła akrylowego


Matis 1000000
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Mam takie pytanie czym można by skleić plekse (szkło akrylowe) zastanawiałem się nad sylikonem akwarystycznym ale może sa jeszcze jakieś kleje które wytrzymały by napór wody odrazy zaznaczę ze zbiornik nie ma przeznaczenia do rybek także można by tu się pokosić o jakieś kleje.?

 

Zmiana działu "Zrób to sam"

Mod. Drobniczek

Link to comment
Share on other sites

Silikon ci wyjdzie najtaniej.

Silikon nie trzyma się plexi!!! plexi jest "tłusta" i każdy silikon pod naporem wody się rozejdzie po czasie. są specjalne kleje do plexi, które kleją na zasadzie rozpuszczania plastyku - tyle że to konkretna chemia i nie polecam do akwa. Jeśli chcesz zrobić akwa z akrylu to najlepiej z tzw. giętego plexi, czyli wygiąć płytę w literę U i dokleić boki z listwami wzmacniającymi.

Plexi nie polecam do akwarium - lepiej do terrarium lub wiwarium ponieważ łatwo się rysuję i jak zarośnie glonami to po pierwszym czyszczeniu będzie już coraz gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Będzie to zbiornik stosunkowo wąski ale wysoki (tworze coś w rodzaju takiej ozdoby do domu ) klej musi być dobry żeby mi po miesiącu nie zaczęło cieknąć bo będzie po panelach ten np >> http://dobrekleje.pl/pl/mafix-alkacryl- ... 00-ml.html

wygląda na stosunkowo dobry jak by kanty przelecieć drobnym papierem ściernym żeby lepiej chwyciło mogło by się nadać co sadzicie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...