Jump to content

Klej do szkła akrylowego

Matis 1000000
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie czym można by skleić plekse (szkło akrylowe) zastanawiałem się nad sylikonem akwarystycznym ale może sa jeszcze jakieś kleje które wytrzymały by napór wody odrazy zaznaczę ze zbiornik nie ma przeznaczenia do rybek także można by tu się pokosić o jakieś kleje.?

Zmiana działu "Zrób to sam"

Mod. Drobniczek

Silikon ci wyjdzie najtaniej.

Silikon nie trzyma się plexi!!! plexi jest "tłusta" i każdy silikon pod naporem wody się rozejdzie po czasie. są specjalne kleje do plexi, które kleją na zasadzie rozpuszczania plastyku - tyle że to konkretna chemia i nie polecam do akwa. Jeśli chcesz zrobić akwa z akrylu to najlepiej z tzw. giętego plexi, czyli wygiąć płytę w literę U i dokleić boki z listwami wzmacniającymi.

Plexi nie polecam do akwarium - lepiej do terrarium lub wiwarium ponieważ łatwo się rysuję i jak zarośnie glonami to po pierwszym czyszczeniu będzie już coraz gorzej.

Będzie to zbiornik stosunkowo wąski ale wysoki (tworze coś w rodzaju takiej ozdoby do domu ) klej musi być dobry żeby mi po miesiącu nie zaczęło cieknąć bo będzie po panelach ten np >> http://dobrekleje.pl/pl/mafix-alkacryl- ... 00-ml.html

wygląda na stosunkowo dobry jak by kanty przelecieć drobnym papierem ściernym żeby lepiej chwyciło mogło by się nadać co sadzicie ?