Skocz do zawartości

Pytanie o sól akwarystyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na forum nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na temat soli postanowiłem założyć nowy.

Wyczytałem kiedyś w jakiejś publikacji że dobrze jest przy podmiance wody dodawać profilaktycznie sól akwarystyczną. Stosuje to już drugi miesiąc i w zasadzie nie zauważyłem skutków ubocznych, poza niebieskawym zabarwieniem wody. Jakie są wasze opinie i doświadczenia związane z solą ? Czy stosujecie ją również profilaktycznie czy dopiero jak zauważycie chorobę rybek ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sól lubi tylko kilka gatunków ryb, większość popularnych gatunków jej nie toleruje, a dla wielu [zbrojniki, kiryski] jest wręcz trująca.

 

2. Rośliny też za solą nie przepadają.

 

3. Niebieskie zabarwienie? Oho - kolejna "ofiara" soli tropicala. Oprócz soli, masz tam kryształki błękitu metylenowego, a to silny lek dezynfekujący i zabijający florę bakteryjną zbiornika. To psuje parametry wody i wydatnie pogarsza warunki w Twoim akwarium.

 

Nie widzisz nic na plus, bo i nie powinieneś, przestań stosować sól, ta Twoja może tylko zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz bądź tu mądry jak zdania są tak podzielone, to w końcu pomaga czy szkodzi ?:)

Nie jestem żadnym autorytetem czy coś, ale rzuć okiem na autorów obu wypowiedzi i pomyśl kogo bardziej warto słuchać. :P

Cóż za skromność :P Yanosik już wiesz kogo masz słuchać? :D

 

nemo130: Tak skromnie +1 za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...