Jump to content
Sign in to follow this  
SiweQxdd

Początek 12 l bojownik .

Recommended Posts

:arrow: Obsada - Bojownik syjamski samiec

:arrow: Rośliny - nurzaniec , rogatek , moczarka , phoenix moss , willow moss , christmass moss

:arrow: Filtracja - narazie brak

:arrow: Ogrzewanie - brak grzałki temp. wody utrzymuje 25 * C

:arrow: Oświetlenie - lampka 25 w . Zamiana na 9 w wkrótce .

post-12885-13685167943496_thumb.jpg

Za małe akwarium na bojka.

Bez filtra nie można hodować ryb.

To samo pisałem Ci w innym temacie.

Brak zdjęć.

No nie wiem, tam nawet wody nie ma nalanej do pełna...

Wodę właśnie nalewam bo podmianke robiłem ;D

Co nie zmienia faktu że absolutnie bojownika tam być nie powinno.

To największa z ryb jakie nadają się do najmniejszego standardowego akwarium, czyli 25l.

Absolutnie nie powinien on być w 12l.

bojowniki mogą żyć bez filtra!!!

A ty postaw sobie w domu ubikację, ale nie podłączaj jej do kanalizacji. Załatwiaj się tam kilka razy dziennie..... .

Nastąpiła zmiana , wyjąłem bluszcz , rogatka i moczarkę . Zostawiłem christmass moss , willow moss , phoenix moss i nurzaniec . Dodałem jednak Filtr - aquael fan mini , który na czas zdjęcia wyjąłem .

A tu fotka :

post-12885-13685167947091_thumb.jpg

Czy lepsze to niż szklanka? Na pewno. Ale akwaria 25l to nieduży koszt, na giełdzie po 20 zł widziałem 25 l 40x25x25 4mm.

Jeżeli będzie dbał dobrze o akwarium to filtr nie jest bardzo potrzebny, ale było by lepiej żeby był.

Ale boje się o temp. Siostra ma bojownika w 25l w dzień i owszem miał około 26 C, ale kiedyś wstałem w nocy i miał 20 C... Na 2gi dzień już mu kupiła grzałkę i Tobie tez radze zobaczyć jak jest w nocy.

Na noc mogę grzałkę podłączać . To może ten bojek tu zostać czy nie ? Jest już od chyba 3 miesięcy !

Na upartego może, ale za komfortowo, zdrowo, przyjemnie mu tam nie będzie.

Ja bym Ci radził kupić 25l, a jeżeli kryzys Ci doskwiera jak każdemu z nas to go tam zostaw aż uzbierasz kaskę.

a sam się zesraj w pieluchę

Dziękujemy Panu. Zachowanie godne pożałowania. Żegnam.

SzaraMysz

Od siebie dodam że górnolotność tego monologu wskazuje że jego autor prawdopodobnie wciąż robi w pieluchy... // Atreyu

Nie nie może tutaj zostać pod żadnym pozorem. To nie są dla niego odpowiednie warunki.

Kup choćby te 25l, to 20-30zł...

Kup grzałkę z termostatem, kolejne 30zł.

Przykryj akwarium! Bojownik może przeziębić sobie labirynt, albo co gorsze wyskoczyć.

Przyłączam się do rad Atreyu, Swego czasu miałem bojka, dość długo i wszystko było fajnie dopóki nie znalazłem go rano na ziemi - dot. przykrycia. Pisałeś ze na noc mozesz podłączyć grzałkę. grzałka działa w ten sposób ze nie podgrzewa do jakiejś temperatury tylko podnosi ją o kilka stopni od temp. otoczenia. Załóżmy ze tata dołożył mocniej do pieca i temperatura wcale nie spadła w nocy, ty włączasz grzałke i masz np 30st. C. - zgon. Warto zamówić na allegro, są dość tanie, jak robisz wiecej zakupów to i przesyłka taniej wychodzi. U mnie grzałka z termostatem 50W kosztuje 45PLN, majątek to nie jest przecież. Powoli, a kompletuj sobie sprzęt. Znając zycie to za jakiś czas zamarzy ci się wieksze akwarium to tylko poprzekładasz rzeczy, to sie nie marnuje a sluzyć moze lata. Pozdrawiam.

Aquaelowska aqn w osiedlowym sklepie to 30zł nawet. No i oczywiście zapomniałem w poprzednim poście o filtrze. To też nie wielki wydatek. Dla jednej rybki wystarczy nawet najtańszy, tylko on musi być.

Tylko ci sie wydaje :)

Sam sie o tym przekonałem,niestety skończyło się to tragicznie :(

Móój bojek nie wyskoczy , jest bardzo leniwy . ;D

Każdy bojownik potrafi wyskoczyć. Poza tym może się przeziębić. Oddycha powietrzem atmosferycznym. Bojowniki hoduje się tylko w przykrytych akwariach.

Dokładnie tak jak piszą przedmówcy,kup wieksze akwa,grzałke zamontuj filtre i pokrywe, nie upieraj się jak ktoś doświadczony dobrze radzi,albo nie pytaj wcale...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this