Skocz do zawartości

[126l] Moje pierwsze akwarium


Mathew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Kotnik dla neonów" - pojechałeś.

 

Na pewno tutaj dojdzie do tarła i wychowania larw :)

 

Nie znasz podstawowych wymagań ryb, które posiadasz, a chcesz zająć sie ich mnożeniem?

 

Może zacznijmy od tego, że 80cm zbiornik na tarło neonów to zdecydowanie za dużo. Tarlo powinno robić się w małych akwariach z małą ilością ryb (3-4szt), bo inaczej reszta stada zje ikre zanim ta dotrze bezpiecznie na dno, czego tak i siak im nie zapewniłeś (ruszt ikrowy).

 

Powiem Ci tak; Powiedziałeś, że żal by Ci było hodować ryby na moim regale, a tak naprawdę przyznam szczerze ( przy braku wysokiej samooceny), że moje ryby mają bardzo dobre warunki. Dlaczego? Bo wiem jakie mają wymagania i to spełniam.

 

Chcesz zobaczyć akwarium dostosowane do P. innesi, które posiadasz ? post389786.html?hilit=%20200L#p389786 - Proszę. Znając Ciebie nagle przyznasz, że ryby bedą mają u mnie super warunki, bo akwa stoi na ładnym meblu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bajerancko wygląda tło - jakbyś baniak wbił w w skały po prostu rewelacyjny pomysł (pozwolisz, że skopiuję to w swoim basenie :)) ), i;e waży tło ??, do czego jest przyklejone ??

Tło waży 12kg(kamienie) + szyba to daje jakieś 13kg. Kamienie były szlifowane od spodu dzięki czemu równo przylegają do szyby i nie gibią się. Kamienie przykleiłem silikonem akwarystycznym do zamówionej szyby grubości 3mm, odczekałem 2 dni aż wyschnie i przestanie cuchnąć. Po dwóch dniach przykleiłem szybę z kamieniami wewnątrz akwarium po rogach na górze. Na dole pod szybą wsadziłem styropian dla bezpieczeństwa i od góry szybę przymocowałem wygiętymi blaszkami. Według mnie nie ma szans żeby ścianka się odkleiła itp. W ten sposób w każdej chwili można wyjąć ściankę z akwarium.

 

że te ryby takie mają w naturz co jest tylko najgłupszym przykładem.

Rzeczywiście najgłupszy, bo neony nie żyją w naturze nad czarnym podłożem. Prędzej nad mieszaniną ciemnego piachu, mułu, liści i korzeni, w ciemnej wodzie BW dodatkowo zwykle nie w pełnym słońcu. Tutaj natomiast mamy mocne światło świetlówkowe i jasne podłoże, za jasno dla tych ryb.

Co więc w tej sytuacji muszę zrobić? Jak zmniejszę oświetlenie to roślinki mi padną, a podłoże szkoda mi wyrzucać. A jak bym zasadził na całym dnie roślin wtedy podłoże nie było by chyba za jasne prawda?? Chyba że kupię worek ciemnego żwiru i posypię na wierzch jasnego :geek: Jakie rozwiązanie według was jest najlepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więc w tej sytuacji muszę zrobić? Jak zmniejszę oświetlenie to roślinki mi padną, a podłoże szkoda mi wyrzucać. A jak bym zasadził na całym dnie roślin wtedy podłoże nie było by chyba za jasne prawda?? Chyba że kupię worek ciemnego żwiru i posypię na wierzch jasnego :geek: Jakie rozwiązanie według was jest najlepsze??

Dosypać ciemnego żwiru i oddać połowę neonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę zmieniał podłoża. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej neonkom nie podoba się mocne jasne oświetlenie(białe zimne). Na sam wpierw zamiast jarzeniówek zamontuje listwę diod białych ciepłych a na dnie posadzę więcej anubisa i jakiegoś mchu. Między roślinki położę na dnie jeszcze jakieś kawałki łupka i powinno być dużo lepiej. Jasne podłoże zasłonią rośliny i drobne kawałki łupka. A jak z tym nie wyjdzie to zmienię podłoże na ciemne. :geek:

 

Mam jeszcze pytanie bo nie znam się zbytnio na roślinach akwariowych, czy te roślinki które widać na zdjęciach potrzebują dużą ilość światła, czy wystarczy im oświetlenie diodowe ?? Dużo światła wpada około południa przez okno od zachodu. Czy to wystarczy ??

 

Czy P.ramireza będzie zmuszała neonki do trzymania się w stadzie i pływania środkową częścią zbiornika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam odsprzedać 20x neonków i zakupić więcej roślinek(niskich). Tło wyszło tak na zdjęciu, szyba je powiększa. W rzeczywistości są mniejsze. Ich waga to ok 10kg.

Korzeń jest sztuczny. Wolałbym prawdziwy, ale są za drogie a ten mam za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...