Skocz do zawartości

[102L] Pierwsze akawrium.


Nebeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zauważyłem, że podpływa do tej wody tylko w tedy gdy podaję rybkom pokarm, pokarmu już nie ma a on sobie dalej tak pływa głową do góry pod kątem 45* (stopni).

 

Czyli, że jak im urozmaicę dietę to się ładnie wybarwią ?

Jaki pokarm mogę im podawać oprócz suchego w płatkach (TROPICAL) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, pewnie jutro kupię jakieś mrożone, a to mrożone można normalnie trzymać czy w lodówce ?

Dokładniej to jaki mrożony pokarm oraz jaki żywy ? Nie chcę kupić złego !

 

Czy taki pokarm nada sie dla Bojowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, podłączyć napowietrzacz ? Wystarczy gdy będzie chodził codziennie od 8.00 do 14.00 ?

 

Ta samiczka podpływała co jakiś czas czy cały czas tak pływała przy powierzchni ?

Moja pielęgniczka tylko po tym jak podam pokarm i w dodatku nie wynurza pyszczka ponad powierzchnię wody tylko tak jak by minimalnie pod powierzchnią ma pyszczek !

 

Mrożonki trzeba trzymać w zamrażarce ? Jakie żywe jedzonko i czy się nada dla bojowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie proszę czy ta pielęgniczka ramireza normalnie oddycha.

Pielegniczka coraz częściej podpływa do lustra wody ;(

 

Filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=_M8jjGhT ... e=youtu.be

 

Aha, czy są jakieś szanse na to że pokrywa skrzelowa odrośnie ? Kupiłem rybki i jedna z nich nie ma jednej pokrywy skrzelowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr: UNIMAX 250 - AQUAEL

Napowietrzanie: Deszczownica, możliwość podłączenia napowietrzacza (posiadam - nie muszę kupować)

Temperatura wody: 25*C - 26*C

 

Tak mam zamontowaną deszczownicę: http://www.youtube.com/watch?v=hWkhKXFD ... vPMHqFjxAv

 

Zakup filtra wewnętrznego odpada - nie mam już pieniędzy :/

 

Coraz bardziej się niepokoję:

-Na liściach oraz tle pojawiły się brązowe zabarwienia

-Ramirez nie odpływa od powierzchni wody, jedna pokrywa skrzelowa zrobiła się taka dziwna - chyba jest chory ... inne rybki są normalne !

-Na korzeniach oraz resztkach jedzenia pojawia się taki biały meszek

 

POMOCY !!!

 

Wszystko przedstawiają zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony i tyle. Nie zebrany pokarm po karmieniu rym, przekarmianie ryb = rozwój glonów, za dużo azotu, fosforanów itp. w wodzie a do tego niema napowietrzania, ryby będą chorowali, kup czy ten filtr co mówiłem i używaj jako mechanika bo żadnego nie masz jako mechanik filtra z gąbką, a ja mam i mi rybki żyją ok, a tobie chorują już nawet ten ramirez nie wytrzyma długo i padnie. :evil::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób działania deszczowni (jak na ostatnim filmiku) świetnie napowietrza wodę. Problem z Ramirezkami jest jeden - nie kupuje się tak słabo wyglądających ryb - pierwsza fotka po zakupie świadczy o tym, że z rybami jest "coś" nie tak. To bardzo delikatna pielęgniczka, podatna na pleśniawkę, chemię w akwarium itp. Osobnik ze zdjęcia 2.1 na 5 stronie jest taki chudy, że z dużym prawdopodobieństwem został zaatakowany przez jakieś bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać = rzucić kogoś innego na minę. Sytuacja nie jest prosta. Jak masz inne szkło to można je odłowić (trzymać nawet w spartańskich warunkach z grzałką i "aktywnym" filtrem) i mieć na obserwacji. Będzie widać, czy przyjmują pokarm, jakie mają odchody (jak długie, przeźroczyste nitki to wiadomo co to oznacza). Trzymanie ich w głównym baniaku to potęgowanie ryzyka, że inne rybki też podłapią ewentualną chorobę (piszę ewentualną, bo ich wygląd i zachowanie to równie dobrze może być efekt solidnego zaniedbania w sklepie, gdzie zostały nabyte). Takie moje zdanie.

 

Brązowe zabarwienia na liściach i tle to prawdopodobnie okrzemki - nic groźnego, raczej samo ustąpi.

Biały meszek na korzeniach można usuwać mechanicznie. Pokarm podawaj w takich ilościach, by rybki go od razu zjadły, a nie zostawał i zalegał w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczka Ramireza niestety zmarła, teraz nie wiem czy mam kupić samca czy samicę ?

Zmarła ta większa rybka więc mniejsza została, ta ze zdjęć str.5 - zdjęcie 1.1 oraz 1.2

 

Według was jakie ogólne pożywienie dla rybek jest najlepsze ?

Takie jakieś suche, pytam ponieważ tego tropicala coś nie chcą jeść :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki zaczęły jeść !

 

Aktualna obsada:

-Neon czerwony 6x (planuje na dniach dokupić jeszcze 4x) = 10x

-Bojownik 1x samiec 2x samica = 3

-Pielęgniczka Ramireza 1x (nie wiem czy samiec czy samica - planuje dokupić jeszcze 1x tylko nie wiem czy samca czy samicę - proszę o pomoc) = 2

-Pielęgniczka Kakadu 1x samiec 1x samica = 2

-Czerwony raczek :D

-Mała żabka (ok. 2-3cm)

 

Aktualnie karmie:

-Tropical Ichtio - vit (codzienny pokarm wieloskładnikowy dla wszystkich ryb ozdobnych)

- Czasami pokarm mrożony

 

Czy karmić rybki (+ raczek i żabka) czymś jeszcze ?

 

Czy karmić rybki (+ raczek i żabka) czymś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...