Skocz do zawartości

[102L] Pierwsze akawrium.


Nebeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniłam kolor czcionki Czerwona zarezerwowana jest dla moderatorów i administracji forum.

SzaraMysz

 

Przedstawiam wam moje pierwsze akwarium. Akwarium zalałem wczoraj ok. godz. 16.00 - 16.30.

 

-Akwarium: 80x35x40 cm profilowane = 102L - WROMAK

-Pokrywa: 80x35 2x18W (w przyszłości więcej W) - AQUAEL

-Grzałka: NEOHEATER 150W - AQUAEL

-Filtr: UNIMAX 250 - AQUAEL

-Napowietrzanie: Deszczownia - zobaczcie na zdjęcia, czy tak ustawiona dobrze napowietrza ?

 

Ozdoby itp. :

-Tło - WROMAK

-2x korzenie sosny bagiennej - na razie dociążają je worki ze żwirkiem. Jeszcze te korzenie poprzestawiam tak jak miały być ale jak już obciążenie zniknie bo przez nie się korzenie przesuwają :|

 

Podłoże:

-Żwirek rzeczny, w niektórych miejscach żwirek czarny, substrat JBL AquaBasic plus

Próbowałem również z samym czarnym żwirkiem ale było za ciemno ...

 

Rośliny:

-Niestety nazw roślin nie pamiętam a paseczkami z nazwami i właściwościami roślinek cisnąłem przez przypadek do worka na śmieci :oops:

wszystkie miały "słoneczko za chmurką" 8-)

-Planuje jeszcze jakieś roślinki dołożyć. Poradźcie jakie ?

 

Co by tu jeszcze, hmm ...

 

Właściwości wody:

-Temperatura wody 25-26*C

-Reszta właściwości nie znana - nie badane :?

 

 

Nawozy:

-Planta Gainer PRO Ferro+ - Aqua Art - codziennie 2 razy po 1 ml (jedno przyciśnięcie 1ml) - tak jest dobrze, czy może podawać nawóz rzadziej ?

-Planta Gainer PRO Macro Green - Aqua Art - codziennie 2 razy po 1ml (jedno przyciśnięcie 1ml) - tak jest dobrze, czy może podawać nawóz rzadziej ?

-Czy dokupić jeszcze jakieś nawozy ?

 

-Oświetlenie od. godz. 9.00 do godz. 20.00 = 11 godz. (myślę że ok ?) sterowanie czasomierzem (automat)

-Filtr 24H na dobę 7 dni w tyg. = cały czas

Wkłady filtracyjne:

-1: Gąbka

-2: Wełna filtracyjna

-3: Keramzyt - pod nim cienka gąbka

-4: Ceramika - pod nią cienka gąbka

 

Zdjęcia:

 

Proszę o komentarze i porady !

 

Od przodu:

 

Dołączona grafika

 

Od. prawej str.:

 

Dołączona grafika

 

Tu od przodu z widokiem na deszczownie:

 

Dołączona grafika

 

Sama deszczownia:

 

Dołączona grafika

 

I cała "maszynownia" :lol::lol:

 

Dołączona grafika

 

 

KOMENTUJCIE !

 

Duże litery pisane Caps Lock'iem oznaczają krzyk. Prosze ich unikać.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyta się dokładnie opis akwarium, worki ze żwirkiem dociążają korzenie ponieważ bez obciążenia wypływają ... co myślisz o moim akwarium ?

 

Hehe , no toś sobie wybrał obciążenie. Nie lepiej przytaszczyć jakieś 2 kamienie na te korzenie? Taki korzeń może kilka tygodni tonąć , także te worki to ozdobą nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł zbiornika widać.Zdecydowanie za małe oświetlenie jak na ten litraż i pomysł z dołożeniem roślin,przy tym niezbyt wiele gatunków sobie poradzi.Napisałeś,że dołożysz.Lepiej w tej kolejności:dołożyć światła a dopiero roślin.

Przeszkadza mi osobiście żwir,ale to wyłącznie mój gust.

Zastanawiam się czemu stosujesz nawozy w dopiero co zalanym zbiorniku nie znając parametrów.Z mojego doświadczenia pg macro green to raczej do wolno rosnących,raczej classic,ale też zbyt wcześnie.

Daj im się ukorzenić i zacząć rosnąc,zmierz parametry żeby wiedzieć co lać.Zacząłbym od dołożenia światła i fajnie by było zacząć podawać CO2+nawozy znając parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, teraz świecę 6h i za tydzień będę świecił 8h a za dwa tyg. 10-11h - ponoć tak się robi czy to prawda ?

 

Roślinek na razie nie będę dodawał, najpierw uzbieram na oświetlenie.

 

Nawozy zacznę podawać ja się rośliny ukorzenią i wszystkie nawozy po połowie zalecanej dawki zwiększając ją powoli do tej właściwej.

Skąd będę widział że rośliny się ukorzeniły ? Ponoć nie można dawać nawozów gdy rośliny nie są jeszcze ukorzenione - czy to też prawda ?

 

Nawozy jakie będę stosował:

1-Planta Gainer PRO Ferro+ - Aqua Art - dla roślin które nie wymagają dużego natężenia światła - takie mam !

2-Planta Gainer PRO Macro Green - Aqua Art - wspomaga i uzupełnia wodę w składniki potrzebne do przebiegu fotosyntezy - czy stosować ?

3-Planta Gainer Classic - Aqua Art- czy to też mam kupić i stosować ?

4-Planta Gainer Carbo - Aqua Art - to chyba obowiązkowo ?

5-Czy jeszcze jakieś nawozy ? , potas niby jest w tych nawozach 1 oraz 2

 

Troszkę mi się dużo tych nawozów wyjdę ... co myślicie ? Może napiszecie prosto z mostu jakie nawozy potrzebuje ? bo ja już się w tym pogubiłem na każdym forum piszą co innego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;]

 

Podczas gdy akwarium sobie dojrzewa w spokoju ja zacząłem się zastanawiać nad rybkami :D

 

A mianowicie chciałem zapytać jakie rybki (i w jakich ilościach) będą najodpowiedniejsze to tego akwa ... moim skromnym warunkiem jest to, że chciałbym mieć ok 3 gatunki małych KOLOROWYCH rybek które pływają w ławicach ...

 

Czy mielibyście jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razborki klinowe? lecz nie każdemu sie podobają, Bardzo ladnie prezentuje sie razbora galaxy ale nie wiem jak to wyglada kiedy dojdą inne gatunki. a po 2 Osobiście preferuje akwaria jedno gatunkowe.

aha, Ciężko oceniać akwarium po załozeniu, jak zarośnie to wstaw aktualizację. Na razie mogę powiedzieć, że zbyt duża granulacja żwirku, co optycznie zmniejsza akwarium, ale jak to czesto sie tu mówi: Akwarium sie ma podobac Tobie nie nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...