Skocz do zawartości

zdychaja rybki z niewyjasnionych przyczyn


Grzesiek.O
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałem się przedstawić i przeprosić jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Chodzi o moje akwarium 120l kiedyś było to zarnięte pięknymi roślinami w którym pływało mnóstwo kolorowych rybek a teraz totalne dno. od jakiegoś czasu zdychają mi żyworódki, za każdym razem jak kupie nowe to po max 7 dniach nie ma ani jednej, wcześniej miały się świetnie rozmnażaly się na potęge. Mieczyki gupiki ,molinezje glównie o te rybki mi chodzi.Ostatnio zauważylem że moje rośliny pokrywa jakaś tak jakby czarna pleśń od razu usunołem chore liście ale dalej problem powraca.Co tydzień zbieram z dna zabrudzenia i podmieniam 1/3 wody, czyszc filterek, ale nic to nie pomaga sam już nie wiem co robić.Parametry wody na listkach 5w1 w normie. Proszę o pomoc dlaczego się tak dzieje i jak temu zaradzić

 

Michał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelo sie to jakies 4 miesiace temu i nie wydaje mi sie zebym robil cos znaczacego w zbirniku od zawsze te same ozdoby i rosliny. dodam tylko ze robilem restart z mniej wiecej 1/2 starej wody i dalej sie tak dzieje . czy calkowity restart akwa z wyparzeniem zawartosci w goracej wodzie pomoze???

 

Edit:

 

a akwarium zyja teraz 5 kiryskow, zbrojnik niebieski,5 danio zoltych 3 brzanki 10 neonkow i 4 mieczyki ale to kwestia czasu bo juz widze po nich ze nie dozyja wtorku. Pozostale ryby maja sie calkiem dobrze

 

Michał84:Edytuj posty i pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...