Skocz do zawartości

54 L (Black waters)


Mpro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, trochę czasu myślałem nad tą obsadą ale wolałem się upewnić ponieważ to moje pierwsze BW, a powoli zabieram się za drugi taki zbiornik tyle że 160 l. Co do 54 l to rozmiary standardowe 60x30x30. Na dzień dzisiejszy w akwarium pływają sobie platki i razbory klinowe. Nie chciałbym się za bardzo pozbywać stadka razbor, ale chyba nie dadzą rady w BW? Dodaję że oba baniaki nie będą typowo zbiornikami BW, tzn. Wystrój jak najbardziej (Korzenie, patyki) z tym że nie będę celowo zakwaszać ani barwić wody. W obu dorzuce kilka szyszek olchy do ozdoby ale też tak by miały jak najmniejszy wpływ na barwę wody. Co do roślin planuję tylko pistie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w akwarium pływają sobie platki i razbory klinowe. Nie chciałbym się za bardzo pozbywać stadka razbor, ale chyba nie dadzą rady w BW? Dodaję że oba baniaki nie będą typowo zbiornikami BW, tzn. Wystrój jak najbardziej (Korzenie, patyki) z tym że nie będę celowo zakwaszać ani barwić wody. W obu dorzuce kilka szyszek olchy do ozdoby ale też tak by miały jak najmniejszy wpływ na barwę wody. Co do roślin planuję tylko pistie.

Razbory bardzo lubią miękką, kwaśną wodę. Jak najbardziej nadają się do BW, jak zauważył Atreyu- nie tylko w ameryce są czarne wody. Razbory w zabarwionej szyszkami wodzie bardzo ładnie się prezentują, uwypukla się wtedy ta perłowo-pomarańczowa opalizująca barwa ciała. Moje propozycje:

 

1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty/1+1x p. ramireza/proporczykowiec z kap lopez

10x razbora klinowa/zwinnik jarzeniec/bystrzyk czarny/neon innesa

6x otosek/kirysek panda

 

 

1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty/1+1x p. ramireza/proporczykowiec z kap lopez

15-18x neon simulans/bystrzyk amandy/r. hengela

6x otosek/kirysek panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obasada podana przez autora była najlepsza z wszystkich tutaj wypisanych.

Też mi się tak wydaję, tyle że naprawdę nie chciałbym się pozbywać razbor.

 

Pielęgniczka Agassiza 1+1

Razbora klinowa x 10

kirys panda x 6 lub tyle samo otosków.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...