Skocz do zawartości

Prośba o opinię-Temat: nawożenie Co2


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Proszę was o opinię najlepiej na podstawie własnych doświadczeń. Przymierzam się do skompletowania zestawu CO2.

 

 

Jestem pewien takich części jak:

 

1. Butka 1,5l

 

2. Reduktor Co2 z dwoma zegarami

 

3. Zaworek precyzyjny Qpneumatic

 

4. Zaworek przeciwzwrotny do co2

 

5. Wężyk poliuretanowy 6-4mm

 

6. Szklany licznik bąbelków

 

 

Jest to 6 elementów z którymi teoretycznie nie mam problemu, jeżeli ktoś uważa że należało by coś tutaj dodać będę wdzięczny za uwagi.

 

Zostały dwa elementy których nie jestem pewien

 

Pytanie:

 

1. Czy Elektrozawór jest konieczny/minusy/plusy? Jest to koszt około 100zł, stąd moje pytanie :)

2. Dyfuzor Co2, jaki byście polecili. Koszt kostki lipowej to 5 zł po reduktory za x... zł. Jak to się ma w praktyce (nie mam doświadczenia)?

 

Z góry dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak kolega wyżej napisał elektrozawór to wygoda bo nie musisz zakręcać butli ja natomiast nie mam elektrozaworu i mam włączone co2 non stop 24h. Powiem tak jak masz kasę to kup jak nie masz to skompletuj bez jak męczące będzie zakręcanie butli to sobie dokupisz.

2. Ja używam dyfuzora ceramicznego i nie narzekam przy bimbrowni miałem kostkę lipową i także sprawdzała się doskonale tak jak wyżej jeżeli chcesz oszczędzić to kup kostkę za 5 zł a gdybyś był niezadowolony zawsze możesz zmienić na inny dyfuzor.

 

Podpowiem Ci jeszcze zwróć uwagę na szklany licznik bąbelków ja mam taki, z którego co jakiś czas uchodzi mi woda i myślę nad wymianą na jakiś lepszy np. jbl ma dość fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za pomoc. W ostateczności decyduję się więc na http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -2266.html. Jeżeli mielibyście jakieś uwagi i wskazówki do zestawu z linku, proszę dajcie znać :). Chciałbym tylko jeszcze spróbować zamienić dyfuzor w zestawie na reaktor, nie wiem tylko jeszcze czy się zgodzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś być zadowolony z zakupu. Ludzie z tego sklepu są naprawdę solidni (odwiedziłem go parę razy przy okazji wizyty w Krakowie). Może są troszkę drożsi niż np. allegro ale wydaję mi się, że się opłaca, (sprawdzony sprzęt). Jedyną rzeczą która może Ci się przydać ewentualnie to jest szklany licznik bąbelków te z zestawów są mało estetyczne, oczywiście spełniają swoje zadanie równie dobrze jak te szklane. Chodzi mi tutaj głównie o aspekt estetyczny, który nie każdego musi interesować w równym stopniu jak mnie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...