Skocz do zawartości

Regał


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło ostatnie akwarium. 96L (80x40x30)

 

To już ostatnie akwa jakie daje na ten regał i mogę opisać co w nich mam/ bede miał.

Od góry:

 

80x40x20 - Azja. Głównymi mieszkańcami są Trichogaster leeri

80x40x30 - West Africa. Głównymi mieszkańcami bedą Pelvicachromis taeniatus "Makoure" WF

80x35x28 - South America Black Waters. Głównymi mieszkańcami są Apistogramma gibbiceps WF

75x36x32 - Tanganika. Głównymi (jedynymi) mieszkańcami są Neolamprologus leleupi.

post-770-13685169949235_thumb.jpg

post-770-13685169949762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak tam Play-u sprawuje się regalik,bo właśnie zakupiłem podobny/taki ?

Rozglądam się za PCV/ sklejką 8mm by obudować regał w kolorze mebli w pokoju. Mam zamiar zamaskować tylko elementy metalowe (kątowniki i te blaszki na których stoją płyty MDF), więc regał jako tako bedzie identyczny, lecz nie bedzie widać śrub, a cała konstrukcja bedzie wyglądać na drewnianą

 

Kwestia wytrzymałości - regał jest od prawie, że początku przymocowany do dwóch ścian i nic się nie rusza/ buja/ zawala.

 

Stoi i stać będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby mają 5mm. Żeby je zamaskować sklejka/ pcv musi być odpowiednio grube. Wole grubszy materiał, by go czasem niechcący nie przewiercić.

 

 

Darek. Moje drzwi są piękne na swój sposób i gdy bede chciał je zmienić, to je obkleje okleiną. Klamkę mam :? Poza tym temat brzmi "regał", a nie zauważyłem, bym trzymał na regale drzwi

 

 

Garnek ma wszelakie zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat postu jest mi znany , niestety tak się rzucało w oczy że nie mogłem się oprzeć żeby napisać .No ale ok. Skoro Ci się podoba ,to niech tak zostanie . Śruby - przy odrobinie chęci zamaskujesz wiercąc otwory wiertłem koronowym . Oby nie na wylot . Nie wyginają Ci się te kątowniki na których stoją akwaria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, ten regał miałem okazje "przetestować" w Castoramie. M.in próbowałem wygiąć "blaszki" na których leżą MDF oraz główne kątowniki, na których spoczywa cała konstrukcja. Regał ten jest bardzo wytrzymały i jakbym nie próbował go uszkodzić, to po złożeniu jest po prostu rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że szykuje się restart w mojej Tanganice postanowiłem usunąć z pokrywy oświetlenie i zamontować je w pokrywie mojej Zachodniej Afryki.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie miałem aparatu pod ręką.

 

Efekt, gdy akwaria są oświetlone jedno pod drugim :)

post-770-13685170737734_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No weź się! Masz fajny regalik biotopowy z różnych krańców świata i będziesz to niszczył?

 

Jak byś chciał muszlowce to mam akurat na sprzedaż fajną gromadkę Caudo F1 7sztuk, jedna dorosła parka ciągle się trze, a pozostałe właśnie dorastają i jeszcze jedna parka się dobierze pewnie. Więcej info na temat źródła pochodzenia rybek jak i samych rybek na PW.

 

Mi zostają jeszcze Alto Shelle i dla nich robię osobny baniak, w dużym chcę Amerykę Centralną, ale z Tanganiką się nie rozstanę bo są po prostu za fajne rybcie, a w przyszłym roku chcę postawić dodatkowo dużą tangę dla większych mięsożerców :DD:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5pirit, Alto Shelle kupujesz? Gdzie i za ile? I jak bardzo chcesz mi sprzedać pierwsze pokolenie ?:P

 

Z tą Tangą jest o tyle nieśmiesznie, że jak na moje, to mógłbyś mieć akwarium, które wypełni tą przestrzeń, którą tam masz.

 

Mi osobiście tylko brakuje jednego piętra w tym regale z AC ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź się! Masz fajny regalik biotopowy z różnych krańców świata i będziesz to niszczył?

 

Jak byś chciał muszlowce to mam akurat na sprzedaż fajną gromadkę Caudo F1 7sztuk, jedna dorosła parka ciągle się trze, a pozostałe właśnie dorastają i jeszcze jedna parka się dobierze pewnie. Więcej info na temat źródła pochodzenia rybek jak i samych rybek na PW.

 

Mi zostają jeszcze Alto Shelle i dla nich robię osobny baniak, w dużym chcę Amerykę Centralną, ale z Tanganiką się nie rozstanę bo są po prostu za fajne rybcie, a w przyszłym roku chcę postawić dodatkowo dużą tangę dla większych mięsożerców :DD:

 

I jesteś już entą osobą, która mi to mówi :D

 

Pisz PW, bo caudopunctatusy też mi się podobają, ale jak miałbym zostać przy tanganice, to póki co nr1 są Telmatochormis vittatus "shell" F1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...