Skocz do zawartości

Regał


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regał, na którym stoją moje prawie wszystkie akwaria.

 

Regał kupiłem w Castoramie.

Wytrzymałość półek to 500kg ( oprócz tej ustanowionej najwyżej, ale to wiadome).

Cena? Z tego co pamiętam, to coś koło 200zł.

Wielkim plusem jest kolor - nie jest biały, przez co regał łatwiej wkomponować do pokoju.

Regał nie jest wciskany, a jest łączony śrubami- każda półka jest na 16 śrubach.

 

Z początku miałem go obudować, ale zdecydowałem się, że po prostu zrobie pokrywy, które bedą pasowac do niego kolorystycznie. Jeżeli chodzi o pokrywy, to nie mają tyłów i po prostu je "wsuwam" od przodu.

 

Dołączona grafika

 

Licząc od dołu stoja/ bedą stać

 

1. 75x36x32 Tanganika

2. 80x35x28 Black Waters z dzikimi Apisto

3. 80x40x30 Przyszła Tanganika/ Małe CA/ Zachodnia Afryka

4. 80x40x20 Zbiornik dla ryb dennych z Ameryki Południowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Syf, kiła i mogiła.

Według mnie totalna porażka aż żal d... ściska. Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda :shock:

 

I super :)

 

Basteq, z założenia regał miał być obudowany, ale doszedłem do wniosku, że szukanie szarej okleiny z wzorem "słojów" mija się z celem, a regał kolorystycznie pasuje do mebli, tak więc wolałem zrobić po prostu pokrywy :)

 

Edit: Temat założony również dla zainteresowanych posiadaniem większej ilości akwarii, a z braku miejsca nie moga sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny tylko na każdą półkę ma do 250kg.

 

Cóż, wizualnie wygląda surowo, ale na żywo nie robi złego wrażenia.

 

Syf, kiła i mogiła.

Według mnie totalna porażka aż żal d... ściska. Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda :shock:

A nie mogłeś napisać, że Ci się nie podoba? Skąd w Tobie tyle ekspresji? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są filtry wewnętrzne? :)

Tak

 

Sory ale mi też się za bardzo nie podoba.

Praktyczne może i jest ale jak chcesz oglądać akwarium z dołu to na podłodze się kładziesz?

Nie trzeba kłaść się na podłodze, ale...

 

Moje łózko jest bardzo niskie i rano gdy wstaje to mam okazje wygodnie obserwować ryby :)

 

Mordimer, kolega Mathew nie chciał się rozpisywać i argumentować swojego komentarza, bo zapewne jego akwaria, jak i szafki są wzorcowe :P

 

 

Miałem ładniejszy regał, spawany, ale tylko na 2 akwaria, a tutaj mogę mieć 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście też się nie bardzo podoba umieszczenie kilku akwarium na regale (nie chodzi nawet o wygląd samego regału) ale generalnie akwarium dla mnie jest jak mebel ma także zdobić pomieszczenie w którym stoi. Dla mnie to wygląda troszkę jak w zoologu albo gdzieś, gdzie rozmnaża i hoduje się ryby na sprzedaż. Ale jak mówią o gustach się nie dyskutuje i Tobie Play ma się to podobać. I tego należy się trzymać jeden woli brunetki drugi blondynki a jeszcze inny rude :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się regał podoba i sam bym chciał taki mieć jeśli stać byłoby mnie na tyle akwariów. :)

Za akwariami jest jakieś miejsce aby np. postawić kubełek?

 

EDIT: Jakie wymiary ma jedna półka? :)

Bodajże 90x45

 

Te akwaria wyglądają jakbyś w nich kisił ogórki, a nie hodował ryby. W takich warunkach żal by mi było hodować żaby i ślimaki. :shock:

"W takich warunkach" - O, kolega widzę tylko na wygląd zwraca uwagę, bo tutaj wiedzą nie zaszalał :)

 

Biały- Jezeli chodzi o zdobienie pokoju, to do tego zadania przystosowana jest moja 200tka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały- Jezeli chodzi o zdobienie pokoju, to do tego zadania przystosowana jest moja 200tka :)

Wierz mi, że co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości wyraziłem tylko swoją opinię na temat tego regału. Ale wiadomo : "nie ładne to co ładne lecz to co się komu podoba". Jednemu starczy jeden baniaczek kto inny chce mieć kilka i mam świadomość że nie jest łatwo się z tym pomieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, muszę coś takiego wykombinować na trzy pięćsetki ;)

 

Jak byś to obił listwami to by robiło zupełnie inne wrażenie :)

Basteq w twoich postach pisałeś że nie masz już miejsca na więcej zbiorników masz rozwiązanie! w miejscu gdzie stoii jeden może stać trzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem czemu się czepiacie nie każdy ma kase na full wypas a potrzebuje mieć kilka zbiorników to co ma ma stole je postawić czy na glebie?

Regał dobra sprawa tylko obić jakąś listwą zdjecie w nocy zrobić i już inaczej.

A tak z ciekawosci jakie pojemnosci trzymasz na regale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypowiedzi niektórych wynikają pewnie stąd, że regał robi wrażenie masówki. Fabryczki, która działa tylko na zysk. Dla większości akwarystów, baniaczek to oczko w głowie, gdzie wszystko dookoła musi być wymuskane, pasować jak ulał. Jeśli Tobie tak się podoba, rybki nie cierpią przy tym to w sumie OK. Mi taki regał w pokoju nie podobałby się, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...