Skocz do zawartości

[112L] Obasada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie niektórzy starzy bywalce mnie kojarzą, szczególnie administrator tego forum :D, a więc zamierzam zrobić od nowa akwarium, większe, z lepszymi roślinkami i rybkami. I chciałem się was spytać o obsadę takowego akwarium, czy będzie odpowiednia:

 

neony innesa około 10 może torche więcej

branka sumatrzańska 2-3

krewetki red cherry ze 4-6

gurami całujące 2

kirysek pstry lub spiżowy 3

sum rekini( a jak nie to jakiś mniejszy sumik) 1-2

glonojad 1

ślimak helena(no żeby trochu ślimaka zjadł a pewnie tego będzie dużo). 1

 

Pewnie za dużo ich tam troche, więc pomóżcie mi dobrać odpowiednią obsadę i odpowiednią ilość, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego wszystkiego bym wziął :

20 Neon Innesa

1+2 Gurami Dwuplamiste

1+1 Zbrojnik Nieb

6 Kirysek Spiżowy

10 RC

zamist otosków to wole zbrojniki bo i to i to czyści ładnie glony a do tego myślę że ślimak hellena by nie zaszkodził, od razu miałbym czysto w akwarium, bez glonów i ślimaczków.

 

Edit: ja widziałem że w takich średnich akwarium hodują jakieś sumy,ale nie wiem jakie to są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamist otosków to wole zbrojniki bo i to i to czyści ładnie glony

Zbrojniki, gdy podrosną nie zjadają już glonów. W ogóle, więcej produkują kupek niż czyszczą akwarium z glonów.

 

ślimak hellena by nie zaszkodził, od razu miałbym czysto w akwarium, bez glonów i ślimaczków.

Dla jasności Helenki zjadają tylko inne ślimaki, nie glony.

 

Edit: ja widziałem że w takich średnich akwarium hodują jakieś sumy,ale nie wiem jakie to są

Możesz pomyśleć o Giętkoząbie Czarnobrzuchym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem że helenki zjadają ślimaki, tylko napisałem że jeżeli wezme zbrojnika i to to będę miał czysto.

Hmm w takim razie wziąłbym te otoski, i tego kiryśnika czarnoplamego, taki sumowaty właśnie chyba o tego mi chodziło :P ewentualnie jednego zbrojnika żeby był sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamist otosków to wole zbrojniki bo i to i to czyści ładnie glony a do tego myślę że ślimak hellena by nie zaszkodził, od razu miałbym czysto w akwarium, bez glonów i ślimaczków.

 

 

Zbrojniki nie jedzą glonów. Jeżeli chcesz coś na glony to otoski albo jakieś ślimaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez niego: teraz podsumuję to co wyżej napisane i będziecie dalej mówić co pozmieniać :

20 Neon Innesa

1+2 Gurami Dwuplamiste

6 Kirysek Spiżowy

10 RC

otoski(liczba?)

ślimak hellena

jeżeli by dało radę to jeszcze by zwiększył trochę liczbę tych rybek, chcę żeby zbiorniczek był zapełniony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez niego: teraz podsumuję to co wyżej napisane i będziecie dalej mówić co pozmieniać :

20 Neon Innesa

1+2 Gurami Dwuplamiste

6 Kirysek Spiżowy

10 RC

6 otoski

ślimak hellena

jeżeli by dało radę to jeszcze by zwiększył trochę liczbę tych rybek, chcę żeby zbiorniczek był zapełniony :P

To jest maksmalna ilość i na dodatek mogą krewetki być pokarmem wysokobiałkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami całujące czy dwuplame nie nadają się do tak małego zbiornika. Kiryski które wymieniłeś też nie bardzo, lepiej dobrać coś mniejszego. Moje propozycje:

 

8-10x brzanka sumatrzańska

6x kirysek panda

1x zbrojnik niebieski

+helenki

 

1+1x p. ramireza

15-20x neon innesa/n. czarny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/miedzik obrzeżony/bystrzyk barwny

1x zbrojnik niebieski

6x kirysek panda/pigmejski

+helenki

 

20x neon innesa/n. czarny/zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/miedzik obrzeżony/bystrzyk barwny

6x otosek

6x kirysek panda/pigmejski

10x krewetki karłowate np. Babaulti/RC/Yellow/BP/WP

+helenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu, by nie zakładać kolejnego takiego samego.

Zakładam akwarium 112l

Obsada jaką bym chciał:

15x neon innesa

10x razbora klinowata

1+1 bojownik (nie wiem która odmiana, doradźcie) lub 1+1 prętnik trójbarwny

6x kirysek panda/sierpoplamy lub inny

Jakieś krewetki

Doradźcie co pasuje a co nie, lub jakieś inne propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...